Góry Świętokrzyskie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pierwsze gołoborze. Generalnie, to tylko to tutaj jest
A to inne gołoborze. Wcale nie z Łysogór
Teraz nie musisz już tam iść

Góry Świętokrzyskie – pasmo górskie, które zabłądziło w pasie wyżyn, bo utknęło w korku koło Kielec i nie chciało mu się dołączyć do reszty. Najbardziej znane z gołych zboczy gołoborzy i z pewnej grupy wyznaniowej, i w zasadzie z niczego innego. Dla uproszczenia jedyne pasmo zostało nazwane inaczej: Łysogóry.

Szczyty[edytuj • edytuj kod]

Jak jest to jedno pasmo nazwane Łysogóry, to są dwie łyse nazwy jedynych dwóch szczytów:

  • Łysica, 6120 m n.p.m. – ze względu na wysokość niższą niż pewna budowla w Dubaju, należy do korony Polski;
  • Łysa Góra, 594 m n.p.m. – niższa niż Łysica, za to bardziej epicka.

Łysa Góra[edytuj • edytuj kod]

Miejsce, gdzie do pewnego czasu[1] współczynnik gęstości czarownic, wiedźm, demonów i innych bardzo ZUYCH rzeczy był na tyle wielki, że wszystkie inne miejsca miały ten współczynnik poniżej średniej krajowej. Ten współczynnik spadł, ponieważ jakiś Węgier zaniósł drzazgę z czegoś tam i teraz to miejsce stało się miejscem rzeczy wyłącznie dobrych.[2] Nie przeszkadzało to panu Twardowskiemu znacznie później podpisać tam cyrograf.[3]

Marketing[edytuj • edytuj kod]

Co prawda drewniany kołek na Łysej Górze niemal skutecznie wygonił stąd wszystkie wiedźmy, ale to nie przeszkadza województwu świętokrzyskiemu prowadzić sabat czarownic. Ponieważ żadna wiedźma nie odważy się wejść na szczyt,[4] sabat odbywa się w Kielcach. Przychodzą na niego nie tylko krajowe czarownice, ale również zagraniczne.

Dodatkowym elementem są właśnie gołoborza. To jest właściwie szczyt marketingu, ponieważ wszyscy którzy pomyślą o gołoborzach albo innych rzeczach podobnie brzmiących od razu pomyślą też o Górach Świętokrzyskich, choć nie tylko tam one występują. Nie mówiąc już o rzeczach podobnie brzmiących.

Jak by komuś było mało to jest jeszcze jaskinia Raj. Tak naprawdę wystarczy spojrzeć na jedną fotografię, by zobaczyć, jak ona wygląda, ponieważ nie ma tam nic więcej. Jak już widziałeś jej zdjęcie, to nie masz powodu tam iść.

Metropolie i kurorty[edytuj • edytuj kod]

Góry Świętokrzyskie obfitują w eleganckie kurorty światowej sławy, pełne Januszy elegancko ubranych mężczyzn i kobiet, pięciogwiazdkowe hotele i knajpy z tarasami, na których pija się niebieskie drinki z obowiązkową parasolką. Noszą one nazwy Stąporków i Nowa Słupia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Właściwie do 1006. roku
  2. Przynajmniej według Kościoła
  3. Trzeba było czytać Mickiewicza
  4. Nie dlatego że im się nie chce. Przecież mają miotły