FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

Gargamel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gargamel na dzień przed śmiercią
Gargamel w 1599 roku

Gargamel – wielki czarnoksiężnik i czarownik od siedmiu boleści. W swej karierze podrywacza umawiał się ze Smerfetką, Sasetką, Bersetką, Bercikiem, Papą Smerfem i Ważniakiem. Zamiast wziąć się do jakiejś porządnej roboty nasz Gargamel woli się uganiać za jakimiś niebieskimi stworkami.

Ponadto, mieszka sam wraz z kotem i nie posiada, ani prawa jazdy, ani konta bankowego, ani dzieci, ani żadnego talentu co daje mu predyspozycje na zostanie prezesem partii politycznej. Mieszka w wielkiej chacie na bagnie, gdzie ciągle knuje straszliwe plany zagłady PO rasy smerfów. Niestety jego wrodzona nieudolność, nieporadność i kalectwo nie pozwalają mu na odniesienie sukcesu w tej dziedzinie.

Życiorys[edytuj • edytuj kod]

Biedny Gargamel całe życie szuka sposobu na zostanie bogatym, zamiast zabrać się do uczciwej pracy. Najbardziej absurdalnym pomysłem Gargamela jest chęć zamiany smerfów w złoto, pomimo że niebieskie stworki są bardzo rzadkie, a czarnorynkowa wartość uncji żywego smerfa w USD kilkusetkrotnie przewyższa wartość złota, które by można z niego pozyskać. Z zaufanego źródła wiadomo, że podobno zapisał się do partii komunistycznej. Niestety nie zrobił tam kariery, ponieważ smerfy sprywatyzowały mu chałupę. Od tego czasu ten starszy człowiek przy użyciu wszelkich dostępnych środków próbuje wytruć smerfy. Nieoficjalnie dowiedziono, że w ostatnim odcinku Gargamel spuścił gaz musztardowy od Pasibrzucha. Skończyło się to katastrofą czarnobylską i końcem smerfów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Gargamel ma kota, który nazywa się Klakier.
  • Gargamel próbował złapać smerfy 2837741 razy nieskończoność razy...
  • ...Prawie udało mu się to za każdym razem. Problem w tym, że jest taką ciotą, że zawsze mu uciekają.
  • Gargamel ma krzywy ryj.