Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Gmina Konopnica (województwo lubelskie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Z tej podstawówki dzieci wybiegały wprost pod TIR-y

Gmina Konopnica – gmina wiejska w woj. lubelskim, w powiecie lubelskim. Siedziba gminy znajduje się we wsi Kozubszczyzna, z adresem w Motyczu. Siedziba poczty Motycz znajduje się w Kozubszczyźnie, tuż obok urzędu gminy Konopnica.

Handel[edytuj • edytuj kod]

Sklepy są strategicznie rozmieszczone przy zakrętach, aby trzeba było przed nimi zwolnić. Najbardziej cwany jest umiejscowiony jednocześnie przy zakręcie o 90° i przy przejeździe kolejowym. W okresie wzmożonej rozrywki do gminy ściągają obwoźni sprzedawcy frytek i waty cukrowej, ale nie zostawiają w gminie ani grosza.

Kultura i oświata[edytuj • edytuj kod]

W gminie działają trzy biblioteki publiczne. Istnienie aż trzech tego typu obiektów jest tłumaczona promocją czytelnictwa. Zasada jest prosta: wójt finansuje biblioteki i liczy na to, że każdy mieszkaniec mając 2 km do najbliższej wypożyczalni książek będzie chciał wypożyczyć takich klasyków jak Mickiewicz, Bułhakow czy Ibisz. Dzięki wspieraniu bibliotek Konopnica świetnie wypada w statystykach. Według badań Biblioteki Narodowej każdy mieszkaniec Konopnicy przeczytał dwie książki w zeszłym roku. To, że statystyki nabijają uczniowie, którzy na polecenie polonistów wypożyczają po 30 egzemplarzy lektur, to inna sprawa.

W gminie znajduje się pięć szkół podstawowych. Chlubą gminy są nowoczesne zaplecza sportowe, w których można znaleźć nawet prysznice w szatniach. Najważniejszą szkołą jest ta w Konopnicy. Jest ona położona prostopadle do wąskiej, krętej i nierównej drogi, mocno uczęszczanej przez TIR-y. Póki nie wybudowano solidnej barierki między wyjściem ze szkoły i ulicą, uskrzydlone końcem zajęć dzieci wybiegały z terenu placówki wprost pod koła.

W 2008 roku powstało Centrum kształcenia na odległość. Centrum oferuje różnorakie kursy zawodowe, szkolenia z angielskiego i zajęcia z autopromocji, niezbędne do podjęcia kariery zawodowej w Wielkiej Brytanii.

Zabytki[edytuj • edytuj kod]

Tętniący życiem dworzec w Motyczu
  • Stacja Motycz – opuszczony dworzec przy czynnej stacji, miejsce, w którym koncentrują się (na zewnątrz) umiejętności malarskie lokalnych grafficiarzy, a wewnątrz potrzeby wyrażenia, że każda kurwa która jest cwana bo internet daje jej anonimowość i tak kiedyś straci przez to zęby. Stacja jest umiejscowiona na granicy między Kozubszczyzną i Maryninem, a sam Motycz jest kilka kilometrów dalej.
  • Opuszczone domy – dają schronienie przed deszczem.

Rozrywka[edytuj • edytuj kod]

Młodzież i dorośli ściągają w lecie na lotnisko, aby pobawić się przy disco polo i wejść w konflikt z miastowymi. Poza sezonem od piątej rano latają samoloty aeroklubu, a rozbudzona młodzież bunkruje się w lasach i zaroślach wokół lotniska. Ostatnio popularne stało się cotygodniowe dewastowanie drzwi do kancelarii lokalnej parafii. Również nie tracące na popularności, nękanie mniejszości cygańskiej poprzez rzucanie w nich pieniędzmi sprzed denominacji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]