FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Gmina Garbów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lepiej później, niż wcale

Pewien pracownik Urzędu Gminy dodający „Głos Garbowa” na stronie internetowej Gminy Garbów

Lepiej później i gorzej, niż wcale

Wójt Gminy o pewnej drodze w Leścach

Gmina Garbówmetropolia gmina w województwie lubelskim, powiecie o tej samej nazwie, znana przez okolicznych tubylców, że tam jest ten wysoki czerwony kościół przy trasie do Warszawy. W przeciwieństwie do sąsiednich gmin, w gminie Garbów nie istnieją supermarkety i paczkomaty.

Komunikacja[edytuj]

S17, czy tam S12[edytuj]

Jakiś czas temu przez gminę wybudowano drogę ekspresową, która pozwala godnie stąd wyjechać w poszukiwaniu lepszego życia (i lepszych dróg gminnych). Oprócz tego droga umożliwia godne ominięcie tego zadupia jadąc do Lubina w stronę Radomia.

Samorządowa infrastruktura drogowa[edytuj]

Tak wygląda budowa typowej drogi gminnej w tej gminie

Miejscowe drogi są tak wyjątkowo budowane na skalę polską, a nawet w europejską, że pękają one z dumy. Jak na niej nic nie ma, prócz gruntu rodzimego, jest kładzione 15 cm tzw. betonówki, czyli jakiejś mieszanki błota z tej drogi oraz cementu. Po roku pojawiają się pierwsze skutki procesów wietrzenia fizycznego (w tym mrozowego) i biologicznego. Po kolejnym roku (często więcej niż rok) jest kładzione 50 cm mm nawierzchni asfaltowej, która po roku także idzie w ślady swojej sąsiadki z dołu[1].

Czasopisma[edytuj]

Głos Garbowa[edytuj]

Typowy gminny miesięcznik, który ukazuje się co miesiąc lub dwa. Zawarte są w nim informacje o najnowszych wydarzeniach, takich jak nowa listewka asfaltu na trójwymiarowej podbudowie. Mieszkańcy wioski mogą przeczytać egzemplarz z danego miesiąca, gdy od niego upłynie co najmniej kilka tygodni (3-4), a w wersji internetowej trochę wcześniej później – czas oczekiwania na papierową wersję dwa razy wzięte.

Niektóre osady miejscowej ludności[edytuj]

  • Bogucin – prócz lokalnych zabudowań, występuje także dość znacząca ilość hoteli i restauracji, a także węzeł mający taką samą nazwę jak ta miejscowość Jastków.
  • Borków – przez jakiś czas znajdował się tu klub w remizie, w którym grali ulubieni grajkowie miejscowej młodzieży.
  • Garbówstolica siedziba gminy z "tym wysokim kościołem". Wraz z Zagrodami, najlepiej traktowana miejscowość przez władze. Razem z Jaruzelskigradem ma w 2030 roku zdobyć prawa miejskie.
  • Gutanów – wiocha zabita dechami, nie odkryły jej nawet lokalne władze.
  • Karolin – mieszka tu około 350 mieszkańców i 700 TIR-ów. W danej chwili jest tam tylko siedem, ponieważ bułki, wędliny, itd. same się nie rozwożą.
Wiejski ośrodek kultury w Leścach
  • Leśce – znajduje się tutaj szkoła pochłaniająca połowę budżetu Gminy (nic dziwnego, że miała być w 2012 roku zamknięta) oraz znaczące w okolicy miejsce turystyczne – zespół dworsko-parkowy stara stajnia z spróchniałych desek w której znajduje się sklep z napojami wyskokowymi i Klub Rolnika-Alkoholika, w którym stoją dwa pnie brzóz smoleńskich, aby się nie zawalił. Przebiega tędy najdłużej budowana droga o znaczeniu lokalnym, która według pierwotnych planów z 2008 roku miała być lepiej wybudowana, niż wedle zrealizowanych projektów. W 2020 roku udało się wybudować drogę. Co prawda trawa zaczęła tworzyć swoje pierwsze organiczne „wulkany”, a ziemia z poboczy przeniosła się na jezdnie, ale mieszkańcy i tam są zadowoleni.
  • Meszno – zaraz, zaraz… to nie jest gmina Kamionka?
  • Piotrowice Wielkie – jedynie tutaj dojeżdżają miejskie z Lublina, ze względu na to, że graniczą z lepszą i bardziej rozwiniętą gminą o takiej samej nazwie, co węzeł w w/w Bogucinie.
  • Zagrody – wieś ze starą opuszczoną cukrownią, która działała do czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ten syf oraz piękna zabudowa wielorodzinna PRL-u zajmuje połowę tej miejscowości. Mieszkańcy wsi oraz sąsiednich Przybysławic śmieją się z prymitywnych garbowian, ponieważ (w przeciwieństwie do nich) nie mają przy chałupach rur z gazem.

Przypisy

  1. Nie dotyczy dróg zarządzanych przez Gdakę, połowy dróg powiatowych i wojewódzkich oraz bardzo małego ułamka procentu dróg gminnych


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.