FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Instynkt posiadania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Chcieć mieć!! Chcieć mieć więcej!!

Człowiek pierwotny w chwilę po wynalezieniu mowy

Mój ci on!!!!

Danuśka Jurandówna o Zbyszku z Bogdańca

Instynkt posiadania – pojawił się na ziemi wraz z pierwszym aminokwasem i zniknie razem z ostatnim czołgającym się, w promieniach umierającego słońca, karaluchem. Każda istota żywa uwielbia gromadzić i generalnie sensem istnienia istoty żywej jest gromadzenie. Gromadzić można zapasy tłuszczu na zimę, orzechy i żołędzie a żyjące nie tak dawno temu smoki uwielbiały zbierać dziewice i skarby. Jednak dopiero człowiek doprowadził potrzebę gromadzenia i zbierania do perfekcji. Instynkt posiadania u człowieka może przejawiać się w zbieraniu w piwnicy słoików po przetworach, kolekcjonowaniu etykiet od piwa, kolejnych żon lub mężów, kupowaniu działek na księżycu a w skrajnych przypadkach do gromadzenia krajów poprzez prostą procedurę atakowania ich i przyłączania do własnego państwa.

Psychologowie i historycy przypuszczają że dzięki w/w instynktowi ludzkość poznała rozkosze rabunkowej gospodarki zasobami, dyskretny urok niewolnictwa, wielkie i wspaniałe wojny oraz kilka innych perełek cywilizacji.

Samochód[edytuj • edytuj kod]

Od momentu kiedy człowiek stanął na nogach, mężczyźni lubią poruszać się szybko i z możliwie ciekawymi efektami dźwiękowymi. Jednak dość szybko przekonali się, że od biegania bolą nogi a mówienie brum brum brum nie jest satysfakcjonującym tłem dźwiękowym. Jednak dopiero wynalezienie samochodu pokazało, co tygryski lubią najbardziej. I okazało się, że to wcale nie kobiety. Samochód szybko stał się jedną z większych patologii anatomicznych zostając przedłużeniem męskiego członka, a czasem wręcz go zastępując. Samochód może służyć samcom do wabienia płci przeciwnej, jednak lepszym jego zastosowaniem jest sprint od świateł do świateł.

Maybach[edytuj • edytuj kod]

Instynkt posiadania Maybacha – to nowy, wcześniej nieznany psychologii popęd występujący u osobników płci mężczyźnianej lubujących się w noszeniu długich zwiewnych szat zwanych sutannami. Popęd ten objawia się przez dążenie do posiadania możliwie szybkiego, ekskluzywnego, drogiego, paliwożernego, dużego, rzucającego się w oczy auta. Jako że Maybach jako samochód spełnia wszystkie powyższe kryteria popęd nazywany jest instynktem posiadania Maybacha.

Popęd ten jest o tyle ciekawy, że zmusza on żyjących samotnie osobników, którzy w zamierzeniach powinni odznaczać się pokorą, skromnością i wstrzemięźliwością do kupowania sobie szpanerskich limuzyn, w których spokojnie pomieściłaby się pięcioosobowa rodzina z manelami. Aby móc zrealizować swoje pragnienia samce te starają się wyciągnąć pieniądze od możliwie dużej grupy ludzi pod pozorem zbiórki na szczytny cel.