Jesień średniowiecza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rzymianie wyprzedzali swoje czasy i potrafili wykonać jesień średniowiecza już w starożytności. Potwierdza to przypadek Jezusa Chrystusa

Zrobię ci z dupy jesień średniowiecza!

Marcellus Wallace

Jesień średniowiecza, Jesień z dupy średniowiecza – pojęcie abstrakcyjne stworzone na potrzeby określania tego, co może nam zrobić banda złych dresów podczas wieczornego spaceru z psem bądź rodzic po zebraniu w szkole. Funkcjonuje również jako pojęcie określające najpiękniejszy okres wieków średnich, w którym to Europa była szczynami i pomyjami płynąca do tego stopnia, że nawet Perfekcyjna Pani Dooma, tfu, znaczy, Domu nie byłaby w stanie jej ogarnąć.

Tło histeryczne, znaczy historyczne[edytuj • edytuj kod]

Według samozwańczych historyków (uczniów katolickiego liceum po jednym jabolu na pięciu) pojęcie wywodzi się od wydarzeń z ok. X–XIII wieku, kiedy to po świecie biegali jeszcze rycerze, podzwaniając błyszczącą w słońcu zbroją z nieocynkowanej, podatnej na rdzewienie stali, by bałamucić chłopskie dziwki dziewki po wsiach na stogach siana. Właśnie wtedy przybiegała zbrojna w widły męska cześć rodziny bałamutnej dziewki, krzycząc, że zrobi rycerzowi z tyłka jesień średniowiecza. Z kolei oni wymyślili tę frazę z obserwacji jesiennych zbiorów warzyw i owoców, gdy wygłodniały lud prosty potrafił rzucić się na jedną robaczywą i zgniłą cebulę, zderzając się głowami, łamiąc wszystkie kończyny, przetrącając karki i druzgocąc sobie nawzajem całe ciała. Poza wyżej wspomnianymi obłędnymi rycerzami po Europie latały jak Żydzi po sklepie: dżuma, syfilis, franca, trąd i rzeżączka. W tym okresie większe miasta upiększały rozkładające się truchła. Pojęcie jesieni średniowiecza jako pierwszy przypomniał holenderski historyk Johan Chujzinga Huizinga w 1919 roku.

Pogłoski mówią również o zimie renesansu, lecie z radiem i Wiośnie Ludów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Chodzą słuchy, że podczas jesieni średniowiecza Armia Czerwona nie zgwałciła ani jednej osoby… Cud!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Television.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.