FotoŁowca 2021 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Jolanta Kwaśniewska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jola aktywnie wspierała kumpla swojego męża w wyborach na prezia w 2005 roku. Niestety nic z tego nie wyszło.

Jolanta Kwaśniewska z domu Kanty pseud. Najjaśniejsza Królowa Polski (ur. 8 listopada 1834 w Kirgizji, zm. 32 września 2009 r. w TVN Style) - żona Pierwszego, Pierwsza Lama RP, wybitna działaczka charytatywna, wspierająca chore dzieci bez barier.

Jola już za młodych lat poznała uroki systemu powszechnej szczęśliwości. W 1978 roku doznała iluminacji i zapisała się do PZPR, została też szefową Koła Gospodyń Wiejskich w Warszawie. W trakcie bohaterskiej walki o pokój i dobrobyt poznała Olka Kwaśniewskiego, późniejszego Prezia, konesera tanich win z Charkowa i wybitnego wykładowcę na Uniwersytecie w Koziej Wólce na Ukrainie. Wraz z nim budowała socjalizm, wspierała go również w trakcie kampanii prezydenckiej w 1995 i 2000 roku, które udało się Olkowi wygrać. W przerwach między rozmowami ze sponsorami swojej fundacji "Nieporozumienie z barierami" leczyła chorą goleń męża. W 2007 roku wraz z Olkiem złapała ciężki wirus z Filipin, przez co musiała udać się na detoks do najbliższej placówki SLD.

Jolcia jest osobą bardzo medialną, lubi doradzać ludziom, jak się ubierać, i jak jeść bezy, co trafnie zauważył lojalny przyjaciel jej męża Józio Oleksy w rozmowie z Olkiem Gudzowatym. Jolanta Kwaśniewska tak przejęła się ciemnotą swoich rodaczek, że postanowiła rozjaśniać ich umysły, siać postęp i niszczyć zabobon poprzez swój program w TVN Style. Od czasu do czasu Jolka próbowała promować swoją niefotogeniczną córkę w mediach, jednak skutki tych działań były opłakane.

Niepotwierdzone źródła (czyt. Józek Oleksy) donoszą, że Jola podkochuje się we Włodzimierzu Cimoszewiczu.