Korek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy przedmiotu. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.

Korek – przedmiot wykonany z korka, aczkolwiek istnieją plastikowe podróbki. Alternatywą dla korka może być zakrętka lub kapsel. Zazwyczaj wyjmuje się go śrubokrętem lub kluczami, zaś fachowiec wybija go gołymi rękami.

Korek od wina zazwyczaj jest miękki jak cholera i lubi zapadać się głębiej; korek od szampana wystrzeliwuje łatwiej, jednak zawsze w stronę najdroższego, najładniejszego, ulubionego (koniecznie kruchego i łamliwego!) przedmiotu rodziców (często porcelany), ewentualnie w kierunku nowego drogiego laptopa lub innego sprzętu AGD.

Fakty o korku[edytuj]

  • Korki od wina powinno się wyciągać korkociągiem. Ale kogo to obchodzi?
  • Dziewczyny mówiąc „korek” mogą mieć na myśli również tampon.
  • Według Tłumacza Google po niemiecku korek to „Pfropfen”.
  • O korku odcinek zrobił nawet Wojciech „Bosy” Cejrowski .
  • Istnieje także korek samochodowy (wbrew pozorom nie zatyka się nim samochodu).

Korek a zakrętka[edytuj]

Różnica między korkiem a zakrętką jest doskonałym tematem na pracę magisterską. Nad sensem korków i zakrętek zastanawiano się już w starożytności, w średniowieczu człowiek wynalazł kapsel, przez który zmniejszyła się znacznie populacja korków. Zakrętki są tworzone z pachnącego chińskiego plastiku, a korki z wspaniałego portugalskiego drewna.


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).