FotoŁowca 2021 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2021! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Polskie Linie Lotnicze LOT

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z LOT)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wbrew pozorom, to nie jest samolot LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT – narodowy przewoźnik lotniczy w Polsce. To właśnie dzięki tej linii lotniczej możesz się leczyć z choroby morskiej.

Flota[edytuj • edytuj kod]

Flota LOTu składa się z kilkunastu samolotów takich sławnych firm jak Benek czy Ołówek. Samoloty mają już po 50 lat, ale jak to zgrabnie ujął właściciel firmy p. Zenon Ojszczyj – Stare, ale jare!

Podczas ostatniego zebrania zarządu firmy, który zebrał się 13 lat temu, sugerowano kupno super nowoczesnego samolotu Boeing 747 oraz kilku Arbuzów. Ostatecznie zarząd zdecydował, że podniosą sobie pensję, bo samoloty i tak są w dobrym stanie jak na 50 lat.

Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe 15 lat samoloty nie zostaną zmienione, chociaż krążą plotki, że linie lotnicze Fly Kirgistan odsprzedadzą nam parę Antków. Z nieoficjalnych źródeł mówi się o transakcji opiewającej na sumę 15 krów, 24 owiec i 420 wykałaczek. Czy LOT zgodzi się wydać taki majątek? Zobaczymy.

W 2012 LOT stał się dzierżawcą samolotu komunikacji zbiorowej (masowej) pod nazwą Drimlajner. Samolot zaprojektowany został dla przewozu dużych grup. Ten typ samolotu jest wysoko ceniony w Etiopii, w której zaczął latać pół roku wcześniej, niż w LOT.

Destynacje[edytuj • edytuj kod]

Loty odbywają się tu i tam, a nawet tam! Ale najczęściej do USA, Anglii i Afganistanu. Ostatnio dużą popularnością (szczególnie wśród naszych żołnierzy) cieszy się Irak.

Baza[edytuj • edytuj kod]

Lotniskiem macierzystym jest Warsaw Frederic Chopin Airport (pol. Warszawa-Okęcie). Z tego portu lotniczego możemy odlecieć. I nie trzeba do tego magicznego zioła. Spotkany przypadkowo na lotnisku Bob Marley spytany o to, jak minęła podróż i czy podoba mu się lotnisko, powiedział:

Toootalny odloot czarny bracie.

Reklama[edytuj • edytuj kod]

LOT rozpoczął wielką kampanię reklamową ustawiając billboardy na najruchliwszych ulicach znanych miast amerykańskich i angielskich zachęcając klientów takimi hasłami:

  • LOT – Late Or Tomorrow
  • Last One There
  • Luggage On Tarmac
  • Lands Often on Tempelhof
  • LOT – Lot Of Troubles
  • PLL LOT – Polskie Leniwe Lotnictwo Latamy Ot Tak
  • Poleć LOT-em pogrzeb potem

Stewardessy[edytuj • edytuj kod]

Obsługa pasażerów przez stewardessy należy do najlepszych na świecie. Dadzą ciepły posiłek, dadzą koce, pieluchy oraz termofor. Poza lotniskiem miłe i pomocne są również dla zwykłych ludzi.

Pan John Canney opowiedział nam swoją historię:

Lotnisko JFK w Nowym Jorku. John wchodzi do windy a za nim kobieta w mundurku, mini spódnica, żakiet, stewardessa jakaś. Facet zaintrygowany tą sytuacją mówi:
– Hello, you fly USA airways?
Kobieta nie odzywa się, tylko patrzy na niego zdziwiona. Canney pomyślał: „no to co, spróbuję jeszcze raz”:
– Fliegen sie Lufthansa ja?
Kobieta bardziej zdziwiona patrzy na niego i nic nie mówi. „No trudno”, pomyślał John… spróbuję jeszcze raz:
– Volare sinora Alitalia?
Wtedy kobieta mówi:
– A w mordę chcesz palancie?!
– Aha, LOT!