Ladmin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ladmin (z łac. Admintolama) – gatunek admina, który zna się na administrowaniu jak mężczyzna na wenezuelskich telenowelach.

Charakterystyka ladminów[edytuj • edytuj kod]

Profesjonalnie zamontowany sprzęt dla sieci WLAN

Ladmin sieci lokalnej, ISP-ladmin[edytuj • edytuj kod]

Występuje najczęściej na wsiach, gdzie Telekomunie nie chciało się prowadzić kabli i nie ma Neostrady. Użytkownik łączony jest Ethernetem lub, co się zdarza częściej, radiówką. Ponieważ administrator sieci nie potrafi ograniczyć ruchu i rozdzielić go sprawiedliwie, blokuje peer-to-peer, aby użytkownicy nie zajmowali pasma. W odpowiedzi na narzekania użytkowników ustawia blokadę także na GG i IRC. Co najgorsze, o ile w przypadku ladminów gier można przenieść się na inny serwer, w przypadku ladmina sieci jedyne, co nam pozostaje, to zmienić operatora, a to nie zawsze jest możliwe.

Ladmin serwera Counter-Strike'a[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: Counter-Strike

Zwykle wiek poniżej 16 lat. Banuje za czity każdego, kto go ubije. Około 99,98% ladminów występuje na serwerach, gdzie można wykupić posiadanie statusu admina. Ladmini w CSie korzystają z różnych hacków. Jedynym obecnie znanym sposobem na ladmina jest złożenie po kryjomu skargi odpowiedniemu headadminowi.

HeadLadmin zaś to jeszcze gorsza menda. Zwykle są to bogate dzieci, które stać na wykupienie hostingu serwera. Zachowują się podobnie do zwykłych ladminów. Różnią się przede wszystkim tym, że HeadLadmin resetuje serwer co sekundę. Daje każdemu status admina za skromną opłatą – 100 zł na miesiąc. Werbuje na swój serwer tylko ladminów. Ma w głębokim poważaniu skargi graczy na ladminów na jego serwie. Do swojego repertuaru czitów dołącza także norecoila.

Ladmin serwera Minecraft'a[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: Minecraft

Wiek od 7 do 13 lat. Jego wersja Minecraft'a to Huzuni 3.5. Banuje za czity każdego, kto go sklepie. Większość występuje na serwerach, gdzie można wykupić rangę admina. Ladmini w Minecraft'cie oczywiście grają na „Huzunce”. Tak jak wcześniej, jedynym obecnie znanym sposobem na ladmina jest złożenie po kryjomu skargi odpowiedniemu headowi.

Ladmin serwera SA:MP[edytuj • edytuj kod]

Ladmin z serwera SA:MP to prawdziwa tragedia. Najczęściej jest to właśnie HeadLadmin. Gdy gracze się pytają czy wgra jakiśtam skrypt (co normalnemu Headowi zajęłoby max 10 minut), ten odpiera "ok!", wyłącza serwer na godzinę, i włącza serwer bez skryptu lub z, ponieważ jest taką lamą, że podał koledze hasło to FTP, kolega wgrał, a potem Ladmin bulwersował się pół dnia "kórfa dzie som moje skrypty!!!!" Mógł go też spróbować wgrać Ladminowymi metodami (czyt: wrzucił skrypt do każdego folderu, myśląc że w końcu uda mu się trafić do właściwego).

Często nie umie dać bana/kicka cheaterowi lub spamerowi, tylko usiłuje wezwać innego admina żeby ten załatwił sprawę. Najczęściej ma do 14 lat a jego poziom ortografii jest niższy niż Rów Mariański. Łatwo takiego admina oszukać aby dostać admina za darmo. A oto, jak:

  • Wejdź na serwer Ladmina i zapoznaj się z graczami. Powiedz, że mieszkasz w Niemczech/Anglii.
  • Zapoznaj się z HL (Head Ladmin).
  • Graj tam przez parę dni, bądź wesoły itp.
  • Zapytaj HL, czy możesz kupić admina.
  • On odpowie "tak" i poda ci treść i nr SMS-a na Wirtualny Portfel.
  • "Rzekomo" wyślij esa i powiedz, że wysłałeś. On odpowie "nic nie fpłyneło na konto!!"
  • Powiedz "ja mieszkam za granicą, może nie doszło".
  • Powiedz, że wkurzyłeś się, bo zjadło ci z konta X euro/funtów a wciąż nie masz admina.
  • HL po błaganiach powinien ci za free podać RCON'a.
  • Jeśli nie chce podać, zagroź mu policją za oszustwo finansowe.
  • W końcu daje RCON'a za darmo.

Ladmin forum internetowego[edytuj • edytuj kod]

Dziecko Neostrady, które założyło sobie głupie forum dyskusyjne, zazwyczaj mające na celu krążenie wokół jednego, większego tematu, który nie ma sensu, albo obgadywanie ludzi w stylu klasycznej prywaty. Spamuje na każdym temacie i edytuje posty wszystkich użytkowników forum, wzbogacając je o parę byków ortograficznych i interpunkcyjnych. Banuje każdego, kto mu mówi, że źle robi albo, o zgrozo, błaga o zmianę head admina, uznając to za atak osobisty. Jego koledzy są tutaj często adminami pomocniczymi, zgrywającymi panów nieba i ziemi, banując każdego, kto im się nie podoba lub pisze sensowne komentarze. Łatwo rozpoznać forum internetowe zrobione przez Ladmina: Ladmin i często jego równie głupi pomocnicy są zazwyczaj jedynymi zarejestrowanymi użytkownikami.

Ladmin pokemon[edytuj • edytuj kod]

Wiek poniżej 15 lat. Czuje się panem całego świata i uważa, że wszyscy muszą się go słuchać. Z czasem traci zdolność odróżnienia portalu, który obsługuje od świata poza internetowego, co skutkuje pogorszeniem relacji z rówieśnikami. Kiedy któryś z nich go nie słucha, ladmin zwykle rozpłakuje się przekonawszy, że nie może dać mu bana. Ladminowanie kończy dopiero interwencja rodziców, którzy zmuszeni są odciąć kabel od Internetu.

Ladmin serwera MMORPG[edytuj • edytuj kod]

Swoją postać ładuje na maksa oraz ekwipuje go w tony legendarnego żelastwa, a potem idzie na łowy. Zwykle ustawia, że za zabicie najsłabszego stwora dostajesz 1010100 expa i złota. Ten gatunek spotkasz tylko na pirackich serwerach.

Czasem ladmini dają swoim kumplom status GM-a. GM-owie tacy rozdają każdemu darmowe itemy, w najgorszym przypadku uznają się za panów świata i huntują w grupie na każdego przechodnia. Serwer z ladminem można poznać po tym, że jest pusty.

Stopnie upośledzenia ladmińskiego[edytuj • edytuj kod]

Udzielenie uprawnień administratorskich osobie zbyt młodej lub niedojrzałej psychicznie może skutkować trwałymi zmianami w jego osobowości. Niekiedy prowadzi to do swoistego „przeniesienia” zachowań wirtualnych do świata, z czego wynika pogorszenie się stosunków ze społecznością spoza portalu internetowego. W procesie postępowania zmian psychologicznych wywołanych administrowaniem portalem internetowym wyróżniono następujące stadia:

  1. Stadium pozarozrywkowe – osoba przestaje uważać administrowanie portalem za rozrywkę, a zaczyna uznawać za karierę zawodową.
  2. Stadium urzędowe – osoba uważa narzędzia administratorskie za stanowisko urzędnicze. Skłonności te nie są jeszcze widoczne dla niewprawnego odbiorcy.
  3. Stadium przywódcze – osoba odczuwa skłonności przywódcze. Są one nieudolne, czego skutkiem jest pogorszenie relacji międzyludzkich.
  4. Stadium multipersonalne – osoba uważa swoje decyzje za decyzje wszystkich, traci zdolność odróżnienia poglądów cudzych od własnych.
  5. Stadium pozawirtualne – osoba traci zdolność odróżnienia portalu internetowego od świata „pozainternetowego”. W stadium tym często doskwiera brak możliwości dawania banów poza portalem internetowym.
  6. Stadium monologowe – osoba utraciła wszelkie zdolności do nawiązywania relacji międzyludzkich i zaczyna tworzyć wątki, w których nie daje się wypowiadać reszcie społeczności.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]