Lil Wayne

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na co się gapisz?

Lil Wayne lub Lil Gayne, właśc. Dwayne Michael Carter, Jr. (ur. 27 września 1982 w Nowym Orleanie) – amerykański pseudoraper, były członek Hot Boys. Nagrał wiele płyt, których świetnie się słucha stojąc w korku samochodowym mając problemy ze słuchem. W młodości rapował na osiedlowych burdelach imprezach, dzięki czemu zyskał popularność, czym zaskoczył nawet samego 2Paca. Lubił bawić się pistoletami na wodę, co podczas zabawy naładowanym wodą skończyło się postrzeleniem w pierś i wykrwawieniem się nie na śmierć. Kilkukrotnie chciał skończyć karierę, aby pomóc swojej córce, a po wydaniu innego teledysku (na którym, jak to ktoś stwierdził, jest od chuja symboli illuminatów), gdzie jeździ na desce do prasowania stwierdził, że to jego nowa pasja. Mimo tego wydał kolejny mikstejp, oparty na takich słowach jak „fuck, bitch, pussy, money, motherfucker” i tak dalej, którego, tak jak wcześniejsze, dobrze się słucha mając problemy ze słuchem.

Jego fanami są najczęściej dzieciaki w wieku 12 lat oraz osoby głuchonieme. Mimo to niektóre z jego utworów mają prawo nazywać się klasyką.

Single[edytuj • edytuj kod]

Jego najpopularniejszym utworem jest singiel „Lollipop”, który opowiada historię pewnego lizaczka mającego parcie na szkiełko [1], który otrzymał 4 platynowe płyty. Trzeba przyznać, że teledysk [2] też jest nie najgorszy jeśli wyłączy się głośniki.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Lil Wayne w odróżnieniu od innych raperów (szczególnie polskich) wygląda jak raper, jakiego można było sobie wyobrazić. Jest czarny, cały wytatuowany, ma dredy i srebrne zęby o wartości większej niż twoja chata. Ponadto jest poobwieszany dwumetrowymi łańcuchami od krowy, źle zakłada czapkę i nosi spodnie na kolanach, prezentując swoją bieliznę.

Przypisy