Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Maskotka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przeciętna maskotka

Maskotka – zabawka dla dzieci tworzona w masowych ilościach przez wielkie chińskie korporacje. Można ją kupić niemal wszędzie. Od wielu lat służy jako pożeracz baterii do celów bezsensownych.

Maskotka w społeczeństwie[edytuj • edytuj kod]

Twój pierwszy, prawdziwy przyjaciel, a mimo to wstydzisz się do niego przyznać w towarzystwie znajomych. Pluszowy lub szmaciany stworek, najczęściej przedstawiający zwierzaka lub pół zwierzęcą, pół ludzką, zmutowaną kreaturę. Nieodłączny towarzysz do snu każdego dziecka oraz większości nastolatków, choć to drugie pozostaje raczej bez echa ze względu na możliwą siarę.

Rodzaje[edytuj • edytuj kod]

Istnieje wiele rodzajów owej zabawki. Są to na przykładzie kota:

 • Kotek na baterie – zmora producentów baterii, bowiem „zwierzę” pożera je w ilościach niewyobrażalnych. Wydaje z siebie szatańskie dźwięki, a jego oczy świecą jak laser z gwiezdnych wojen.
 • Hello Kitty – to nad rasa zabawek. Oprócz bycia maskotką, jest też piórnikiem, papierem toaletowym, manekinem treningowym jego, gumką, lalką, świecznikiem, tarczą do rzutek i turbiną samochodowym. Znajduje się w rankingu najbardziej schińszczonych zabawek, tuż za Bakuganem i Hannah Montaną.
 • Kot pluszowy – bardziej przyjazny gatunek zabawki. Poza znaczkiem Made in China – można mu wybaczyć że jest kotem zabawką.
 • Kot z materiałów kruchych – zwykle stosowany jako ozdoba. Używany częściej przez babcie niż przez wnuków, w których rękach życie zabawek jest krótsze od gwarancji na ołówek w Castoramie.
 • Inne – czasami z nudów twórcy zabawek wymyślają coś totalnie odjechanego i wprowadzają na rynek głupoty typu: kot – odrzutowiec, bądź coś innego. Pomysły trafiają zazwyczaj do kosza albo chociażby na strych.

Dlaczego maskotki są lepsze od ludzi?[edytuj • edytuj kod]

 1. Maskotka nie ma humorów ani wymagań.
 2. Maskotka nie skrytykuje ani nie okrzyczy.
 3. Maskotka zawsze będzie chciała się z tobą bawić.
 4. Maskotka zawsze będzie uśmiechnięta.
 5. Maskotek można mieć wiele, a koszt ich utrzymania jest jednorazowy.
 6. Maskotka nigdy nie odmówi ci przytulenia i wspólnego snu.
 7. Maskotka potrafi bez słowa poprawić humor.