Myślenie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Myślenie ma przyszłość!

Wróżka o myśleniu.

Myśl! Myślenie nie boli!

Ktoś, kto chyba nigdy nie myślał o myśleniu.

Myślenie – bardzo skomplikowany proces mający miejsce w mózgu właściciela, mimo że u zwierząt także ten organ występuje, to myślenie zachodzi tylko u ludzi (i to niektórych!). Ze względu na małą ilość myślących wprowadzono mózgoruszacze nazywane szkołami. Wbrew pozorom każda osoba ludziopodobna miała kiedyś okazję do wykonania procesu myślenia.

Zaczynamy myśleć[edytuj • edytuj kod]

Po raz pierwszy zachęca się nas do myślenia w przedszkolu, ale ponieważ znaczna większość dzieci to olewa, zmusiło to Komisję Edukacji Narodowej do wymyślenia[1] innego sposobu. Gdy zaczęliśmy uczęszczać do szkoły, zmuszano nas do myślenia. Ponownie większość to olewała, przez co nie otrzymali promocji do następnej klasy.

Gimnazjum[edytuj • edytuj kod]

Jest jeszcze gorzej. W tym okresie buntu, nastoletnie dzieciny wyłączają myślenie. Pobudza ich do tego wyłącznie chęć potrzeba dostania się do następnej klasy, inaczej tata ostro po nas, niemyślących, pojedzie.

Szkoła średnia i jeszcze dalej![edytuj • edytuj kod]

Tu zaczynamy myśleć racjonalnie i trzeźwo.[2] Dostajemy się do jakiejś roboty, np. na stanowisko kierownika w McDonald's. Później myślimy o związku małżeńskim. I proszę, zaczynamy myśleć!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Powtarzam! Każdy myśli! Nawet politycy!
  2. Tak, na pewno...