NonNews:Korea Północna prezentuje 28 fryzur zgodnych z duchem komunizmu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tablica przedstawiająca oficjalne fryzury dla pań. Na zdj. nr 11 Krystyna Czubówna

Czegoś takiego nie wymyśliłby ani Lenin, ani Stalin, ani nawet Gomułka. Nie wpadłby na to nawet Kim Dzong Il, aczkolwiek wpadł jego synek, Kim Dzong Un. W KRL-D zaprezentowano 28 fryzur zgodnych z duchem komunizmu! 18 dla pań, 10 dla panów.

Fryzury, jak to określiła północnokoreańska władza, są wygodne i niedekadenckie, w przeciwieństwie do fryzur z Południa. Za fryzury „dekadenckie” uznano włosy w szpic, usztywniane żelem tudzież loki.

Fryzury „niedekadenckie” w przypadku pań to włosy do ramion lub krótsze. Należy zaznaczyć, iż panny na wydaniu powinny czesać się inaczej niż mężatki, pierwsze mają wyglądać skromnie, te drugie zaś mogą np. modelować uczes. Pomysł sprytny, ograniczy zarywanie do mężatek przez ludzi pracy zmęczonych robotą. Fryzura męska nie powinna być dłuższa niż 5 cm. Starsi panowie mogą sobie pozwolić na ciut więcej hipisostwa z włosami na długość 7 cm.

Tablice z pokazanymi wzorami poprawnych fryzur wywieszone zostały w każdym zakładzie fryzjerskim najbardziej zamkniętego otwartego kraju świata. Pośród męskich fryzur zabrakło jednak wspaniałej koafiury młodego Wielkiego Przywódcy, który chce pozostać niepowtarzalny. W końcu nie każdy może być Bogiem.

Źródła[edytuj]