NonNews:Oszust na olx

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Część pieniędzy udało się odzyskać

26 maja 2017

Pewien szanujący się biznesmen z Lublina znalazł wczoraj na strychu 40 000 starych złotych. Wystawił na olx.pl ofertę, że te pieniądze wymieni na 40 000 nowych. Biedak nie podając precyzyjnej waluty otrzymał 40 000 nowych. Dolarów zimbabweńskich.

– No cholera jasna – żali się pan Mariusz – zapomniałem dodać, że chce 40 000 nowych złotych za 40 000 starych. I tak dostałem jakieś dolary zimbabweńskie! I co z tego, że nowe, że osobiście dostarczone przez Roberta Mugabe do tego cwaniaka, co kupił moje banknoty i że mennica własnoręcznie wydrukowała je na drukarce HP! I co ja teraz z tym zrobię?!

Policja po początkowym zignorowaniu sprawy podjęła się (za naszą interwencją rzecz jasna) poszukiwań. Udało się! W Hrebenne znaleziono niejakiego Timura Cyganoszenkę, który wymieniał stare polskie złotówki na ukraińskie hrywny. Jak się tłumaczył, na Ukrainie była bieda, a w Polsce nie znaleziono pracy dla ludzi z jego wykształceniem. Z tego powodu pan Timur oszukiwał ludzi. Część kwoty wróciła do poszkodowanego.

Źródło[edytuj • edytuj kod]