NonNews:Papież na Twitterze. Rozłam w Kościele

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezus też ma konto na Twitterze

27 stycznia 2013


Papież założył sobie konto na Twitterze, co wywołało oburzenie konserwatywnej części części Kościoła katolickiego. Na widok zbliżającego się rozłamu lewacy już zacierają ręce.

W czwartek papież opublikował przesłanie Sieci społecznościowe: port prawdy i wiary, nowe miejsca ewangelizacji, a wczoraj, z okazji dnia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, założył konto na wspomnianym portalu. Nie minęła chwila, a wywołało to ostry protest Dino Boffo, szefa włoskiego oddziału Telewizji Trwam:

Co 85-letni papież ma wspólnego z Twitterem? – powiedział Buffo. – Dosyć, dosyć, bo za to upajanie się nimi drogo zapłacimy. Obudzimy się wtedy, kiedy nie będzie już tradycyjnych mediów katolickich.

Nie wiadomo jeszcze jak zapatruje się na to wszystko nasz krajowy katolicki magnat medialny. Na pewno jednak nie pozostanie w tyle, gdyż jego podstawowy produkt już od dawna jest na Facebooku. Jak do tej pory, Rydzyk ujawnił tylko kilka proponowanych innowacji. Wśród nich jest wprowadzenie do Telewizji Trwam programów takich jak Modlitwa z Gwiazdami czy Α & Ω Factor. Większe zmiany czekają jednak Radio Maryja. Aby przyciągnąć do stacji pokolenie dojrzewające na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Ojciec Dyrektor planuje wprowadzić do oferty stacji heavy metal.

Do tej pory zakupiliśmy już prawa do emisji dyskografii zespołów Dio, Iron Maiden i Rainbow – zdradził Rydzyk na dzisiejszej konferencji prasowej. – Planujemy dokupić jeszcze Whitesnake oraz oczywiście Sabaton. Niestety, nie stać nas na muzykę prawdziwych gwiazd w rodzaju Led Zeppelin, Judas Priest czy Metalliki, choć nie wykluczamy i tej możliwości. Stanie się to jednak pod warunkiem, że ludzie zechcą jeszcze bardziej wspomóc naszą działalność datkami. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że są to kapele szatanistyczne. Zgodnie jednak ze słowami papieża prawdziwy chrześcijanin nie może negować istnienia Szatana. Zespoły te mają służyć za ostrzeżenie jaki jest on silny i jak niepostrzeżenie potrafi atakować.

Co ciekawe wystąpienie Buffo wywołało bardzo ostry protest ludzi starszych:

Słowa Bufo odbieram jako obrazę – stwierdził pragnący zachować anonimowość 93-letni profesor informatyki. – Konto na Twitterze mam od 2006 roku, na Mega byłem dziesiątym zarejestrowanym użytkownikiem dzięki botowi, którego napisałem specjalnie na tę okazję. Młodzi tego nie potrafią.

Profesor nie jest osamotniony w swoich poglądach. Seniorzy planują w przyszłym roku pikietę w Warszawie.

Źródło[edytuj]