NonNews:PiS chce rządzić przez 40 lat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Panie Prezesie!
Panie Prezydencie!
Panie Prezesie!
Panie Prezydencie!
...i tak do usranej śmierci.

26 sierpnia 2006

Prawo i Sprawiedliwość zamierza sprawować dwugłowe rządy jeszcze przez czterdzieści lat. Mają temu pomóc zmiany w ordynacji wyborczej, nie tylko oddające głosy zgubione, zapodziane, nieoddane i nieważne w ręce zwycięskiej partii, ale też procedura zabraniająca startowania w następnych wyborach partiom, które nie osiągnęły 10% poparcia poprzednim razem. Rozpoczyna się sprzedaż kiełbasy wyborczej, a elektorat szuka gwarancji pewnego rządu. Któż może być pewniejszy, aniżeli dwumetrowy drab, wymienni premier i prezydent oraz były pięściarz z kontaktami w świecie przestępczym?

Kolejnym krokiem do władzy ma być ujednoznacznienie list wyborczych. Dla wygody głosujących, będą one posiadały możliwość głosowania tylko po prawej strony karty. Prawo rezerwowania miejsc na listach dostaną najpierw ci, którzy dysponowali unijnymi dotacjami, a ci z kolei, którzy nie mieli tej możliwości, zostaną zdeprecjonowani jako eurofoby i szkodniki na drodze demokratycznych przemian demokratycznego państwa prawa.

Ostatnim krokiem na drodze – i to dosłownie – do lepszego, kaczego jutra, będzie budowanie autostrad tylko tak, aby eseldowscy baroni mieli do nich za daleko i nie nadążali na posiedzenia Sejmu. Z kolei popularna Rydzykówka zostanie przedłużona aż do Berlina i rozwidli się do Gdańska i Szczecina. Bracia Kaczyńscy nie zamierzają natomiast zmieniać niczego w procedurach wyborów prezydenckich. Będą po prostu przepychać ustawy, dzięki którym raz prezydent Jarosław będzie miał wszystkie uprawnienia, a innym razem przejdą one w ręce premiera Jarosława.

Ponadto PiS chce zjednać sobie ludność przez klonowanie drobiu na skalę masową, co ma zapobiegać klęsce cholesterolowej spowodowanej faktem, iż bracia K. robią sobie ze wszystkiego jaja, które, jak wiadomo, spożywane w nadmiarze powodują wzrost stężenia złego cholesterolu w żyłach obywateli.

Źródło[edytuj]

  • "Dz": PiS chce rządzić osiem czterdzieści lat, Onet.pl, 26 sierpnia 2006.