NonNews:Policja bez krzyży

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
To jest jawny atak na krzyż!

14 sierpnia 2013

Już nie tylko internet jest bez Boga. W radomskiej policji doszło do incydentu, jakiego nasz piękny i księżmi ociekający kraj dawno nie widział. Nowomianowany komendant lokalnego komisariatu o wiele mówiącym nazwisku Karol Schwabe śmiał podnieść rękę na Najświętszy Symbol, wiszący do tej pory w jego gabinecie. Podobnie haniebnego czynu dokonał także w sekretariacie i sali odpraw.

Jego przyparci do muru podwładni, prawdziwi Polacy, nie mogli puścić tego płazem. Napisali list ze skargą do samego biskupa i przełożonych Schwabego oraz udali się na pielgrzymkę do Częstochowy błagać Najświętszą Panienkę o wybaczenie i przywrócenie krzyża.

Komendant tłumaczy się[1] w oświadczeniu:
Sam jestem niewierzący, dlatego zdjąłem krzyż
Taka postawa jest niedopuszczalna u osoby odpowiedzialnej za przestrzeganie prawa. Jaki on daje przykład młodzieży? Przecież bez Boga nie dojdziesz do proga, komendancie. I będziesz się smażył w piekle.

Sprawą zainteresował się też Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami. Jak wnioskuje Ryszard Nowak:
Krzyże nie mogą być zdejmowane w miejscach publicznych. To atak na wolność wyznania i zaproszenie dla Szatana! To jest atak na krzyż i obraza wszystkich wierzących!
Przedjutrze” łączy się w bólu z całym Komitetem i liczy, że komendant zostanie rychło spalony na stosie, aby oczyszczony z grzechów mógł stanąć przed Panem i dostąpić jego łaski.

Przypisy

  1. Tylko winni się tłumaczą

Źródło[edytuj]

  • „Panorama”, 14 sierpnia 2013.