NonNews:Polska ekstraklasa awansuje w rankingu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

22 lipca 2010

Według rankingu IFFHS, polska Ekstraklasa (d. Orange Ekstraklasa) awansowała o całych 10 miejsc i w ekspresowym tempie ściga największe potęgi piłki nożnej!

Według najlepszych na świecie statystyków, bojkotowanych przez takie mało znaczące federacje, jak niemiecka, Orange Ekstraklasa awansowała z 77. miejsca przed rokiem na 67. pozycję i zrównała się z ligą litewską, w której grają takie gwiazdy światowego futbolu, jak Mindaugas Gardzijauskas (32 l.) czy Dominykas Galkevičius (24 l.), a także wyprzedziła ligi m. in. Mali, Albanii i Norwegii.

– Naszym celem na sezon 2010/2011 jest wyprzedzenie lig Hongkongu, Angoli, Botswany, Jemenu i Mołdawii – mówi Grzegorz Lato (60 l.), prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne, jednak doszliśmy już do poziomu, na którym samo utrzymanie pozycji może sprawiać problem nawet najlepszym. Proszę spojrzeć choćby na Anglię. Rok temu prowadzili, a teraz wyprzedziły ich Hiszpania, Brazylia, Argentyna i Włochy. – dodaje.

Wielokrotny reprezentant Polski, były już zawodnik Hannoveru 96, Jacek Krzynówek, skwitował to krótko:

– Cały czas do przodu!

Źródło[edytuj]