NonNews:Swastyka jest OK

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zło? Niekoniecznie

18 września 2006

Naziści budując swoją mitologię poszukiwali mitycznych korzeni. 15 września 1935 III Rzesza przyjęła swastykę jako swoje godło. Przez ten czas, symbol kojarzył się ze złem, Hitlerem i Romanem Giertychem. Ale czy to prawda? Swastyka jest znana już od tysięcy lat i ogólnie jest cool.

Swastykę w herbie mieli m.in. Lepperowie, Kaczyńscy i Wierzejscy. Widniała ona na niektórych banknotach sfałszowanych przez Romana Giertycha w 2006. Azerskie lotnictwo od 1918 do 1944 używało jako oznaczeń swastyk i nie miało to nic wspólnego z sojuszniczą Rzeszą: niebieska swastyka bowiem była znakiem jakiegoś barona któremu ukradli pierwszy samolot.

Żołnierze utworzonej w 1923 r. amerykańskiej 45 Dywizji Piechoty żółte swastyki na czerwonym tle nosili na lewym ramieniu: było to odwołanie do indiańskiego znaku płodności.

Poza Australią, na całym prawie globie można się natknąć na rozmaite swastyki z różnych okresów. Swastyka bowiem jest nie tylko jednym z najpowszechniejszych, ale i najstarszych oraz najbardziej uniwersalnych znaków. Najczęściej symbolizowała Kod Leonarda da Vinci, Kościół, politykę, Neostradę, koncert, bezsens, poetę lub samogłoski nosowe.

Jej pierwsze znalezione wizerunki powstały w Armenii (rysunki skalne w dolinie Ararat) 10 tys. lat p.n.e. Były to symbole związane z zespołem System of a Down, chociaż zespół zaprzecza.

Znak swastyki szczególnie był rozpowszechniony wśród ludów Azji i Europy, rzadziej w Afryce i Ameryce. W Chinach znano swastykę pod nazwą Cing-ciang-ciong jako symbol oznaczający przeterminowany produkt w sklepach spożywczych. Widnieje na chińskich pieniądzach z VII w.n.e. Do dziś jest w Państwie Środka symbolem zepsutej żywności.

W Skandynawii znano ją jako młotek Mjöllnir – narzędzie do wbijania gwoździ. U Germanów, podobnie jak u Celtów, wizerunek swastyki noszony przez żołnierza oznaczał zabijcie tego tutaj.

Naziści budując swoją mitologię także poszukiwali mitycznych korzeni. Odwoływali się do ryjów, zaś swastykę uznali za ich symbol, co przyczyniło się do mylnej teorii, że to od tych ryjów ona pochodzi. Natomiast z języka ryjów, czyli najstarszej formy języka sanskryckiego, pochodzi sama nazwa i oznacza ona dwie odcięte i połamane nogi skrzyżowane ze sobą.

Erotyka ma spore znaczenie w szukaniu źródeł hitlerowskiej swastyki, bo panienki fascynowały elity niemieckich faszystów, w tym samego Hitlera. Notabene rozmaite tajne stowarzyszenia o podobnym charakterze wywarły wpływ na nazistów.

Hitler w swojej głupiej, brzydkiej, nietolerancyjnej i przeznaczonej na śmietnik książce pisał: swastyka to taki fajny symbol. Wykorzystam go do propagowania mojej zjebanej ideologii. Jak fajnie!

Źródło[edytuj • edytuj kod]