NonNews:Wiedźmin będzie rudy!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czyżby nowy Wiedźmin?

12 września 2018

Netflix po raz kolejny zaskakuje fanów Wiedźmina.

Kilka dni temu świat obiegła łamiąca wiadomość o rozpoczęciu prac nad nową filmową superprodukcją. Tym razem potentat rynku video-on-demand postanowił zekranizować kultową grę fantasy polskiej produkcji. Entuzjazm fanów Geralta z Rivii nie trwał długo, gdyż szybko okazało się, że w rolę tytułowego Wiedźmina wcielić ma się hollywoodzki lowelas Henry Cavill. A Ciri ma być niebiała.

– Nie godzi się, żeby Wieśka grał Superman. – mówi nam jeden z anonimowych fanów sagi, nawiązując tym samym do wcześniejszych znanych ról Cavilla – Henry Cavill to wypieszczony aktorzyna, a Geralt ma przypominać czterdziestoletniego sowoka, który gdyby nie został wiedźminem, to by chodził w walonkach i bił żonę łopatą po mordzie. Poza tym Cavill to Żyd! Fabuła będzie zalatywała kabałą.

– Wsłuchaliśmy się w opinie fanów i zmieniamy koncepcję doboru aktorów. – oznajmił Alik Sakharov, producent wykonawczy serialu. – Postanowiliśmy, że Wiedźmin będzie rudy.

– Nieee!!! Tylko nie rudy! To już lepiej dajcie tego Murzyna! – lamentuje internauta z Narodowego Odrodzenia Temerii, mając zapewne na myśli Idrisa Elbę

Klamka zapadła, rozmowy już się toczą. Kto zostanie nowym Wiedźminem? Jeszcze nie wiadomo, ale faworytami bukmacherów są Ruper Grint, Ed Sheeran oraz Emma Stone po cyfrowej zmianie płci.

Poniżej znajduje się zaktualizowana lista wymagań dla aktorów na poszczególne role:

  • Ciri – weganka, leworęczna
  • Yennefer – przedstawicielka ruchu antyszczepionkowego, Cyganka
  • Jaskier – Szkot, kręcone włosy, umie grać na kobzie
  • Cahir – lekka nadwaga, żółte zęby
  • Triss – kulawa, mówi z rosyjskim akcentem
  • Vesemir – daltonista
  • Yarpen Zigrin – nie ma prawa jazdy
  • Filippa Eilhart – lekka skolioza, początki łysienia plackowatego
  • Emiel Regis – ma wąsy (blond)

Ponadto wszystkich Elfów mają grać Eskimosi, a Krasnoludów – Czesi.

– A jak się nie podoba, to oglądać wersję z Żebrowskim! – dodaje Sakharov, zaskakująco dobrze wymawiając polskie nazwisko

Błękitna Linia już otworzyła specjalne połączenie dedykowane tylko dla Andrzeja Sapkowskiego.

Źródło[edytuj]