NonNews:Wisła zostanie kanałem ściekowym – płocczanie wiwatują

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tędy wartko płynie radość do całego kraju

28 sierpnia 2019

Władze Warszawy wreszcie przyznały rację Polakom – Wisła to ściek. W związku z tym rozpoczęto szeroko zakrojony program transformowania Wisły w pełnoprawny kanał ściekowy, a jego pierwszym etapem ma być zrzucenie do niej hektolitrów warszawskich ścieków.

Oznacza to również całkowite zamknięcie oczyszczalni Czajka, która z dniem dzisiejszym przestaje być do czegokolwiek potrzebna. Zwolnieni pracownicy oczyszczalni mają znaleźć stabilne zatrudnienie przy produkcji masek przeciwgazowych dla populacji żyjącej nad Wisłą.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, tak skomentował sytuację:

– Drodzy państwo, wreszcie koniec z udawaniem! Zmienimy Warszawę i wszystkie miasta nadwiślane raz na zawsze, oszczędzając przy tym miliony złotych. Pieniądze, które do tej pory poświęcaliśmy na udawanie, że oczyszczalnie ścieków funkcjonują, przeznaczymy na budowę trzeciej, czwartej, piątej i siódmej linii metra.

Poprosiliśmy również o komentarz Urząd Miasta Płocka, ale niestety nic nie zrozumieliśmy z mamrotania dobiegającego z głębi maski przeciwgazowej rzecznika. Wydaje nam się jednak, że rzecznik Urzędu miał wiele do powiedzenia, bo przez cały czas żywiołowo machał rękoma i co chwilę łapał się za głowę. Zapewne się cieszył z tego, że jego miasto stanie się niedługo dumnym posiadaczem największego kanału ściekowego, potwierdzonego wpisem w Księdze rekordów Guinessa. Również na ulicach Płocka dało się zauważyć znaczące poruszenie, obywatele biegali we wszystkie strony zapewne z zamiarem urządzenia oddolnego, obywatelskiego święta ku chwale władz Warszawy.

WARSZAWO – DZIĘKUJEMY!

Źródło[edytuj]