Nonsensopedia:Spotkania/19.03.22

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Oto lisiczka, która na spotkaniu nadstawi uszu nowym, ciekawym pomysłom. Grafika znaleziona przez Grzesia

To będzie następne spotkanie, którego nie poprowadzi Ostrzyciel, tylko ja (robiąc to najlepiej jak potrafię). Miało się ono wydarzyć dużo wcześniej, za co bardzo przepraszam.

Portale tematyczne – linkowanie[edytuj kod]

Już od jakiegoś czasu mamy trzy portale: historyczny, informatyczny oraz polityczny. Na razie można na nie wejść tylko linkami ze strony głównej (o tu, sekcja Portale tematyczne) oraz ze stopek odpowiednich artykułów (np. jak tu).

  • Jak wam się te linki podobają?
  • Czy coś byście zmienili? Gdzie można jeszcze umieszczać linki do portali tematycznych (może w kategoriach, tak jak {{katANM}})?

Inne pomysły mile widziane. :)

Cele długoterminowe członków administracji[edytuj kod]

Ogólny cel Nonsensopedii można określić dość niejasno jako „udostępnianie wolnych treści humorystycznych w formie tekstu i obrazków”. Na to składają się trzy, dobrze nam znane filary działalności: moderacja, redakcja i promocja. Gdzieś pomiędzy dochodzą rzeczy takie jak ogarnianie społeczności i pilnowanie technikaliów, które mają sens, dopóki wspierają w jakiś sposób cel ogólny. Z tych ogólników nie wynikają jednak konkretne działania, to pozostaje w gestii aktualnej administracji.

Właśnie, admini. Zajmują się nie tylko sprawami bieżącymi, bo ozetować na dobrą sprawę może byle moderator treści z doskoku, po przeszkoleniu. Admin ma lepszą znajomość Nonsy, lepiej rozumie jak działa, może prowadzić długoterminowe „projekty”, które próbują rozwiązać jakiś problem, wpisujący się w cel istnienia Nonsensopedii i jej filary. Dobrym przykładem może być skończona redakcja działów historii i polityki przez Runaba, bo to na pewno redakcja, ale również moderacja (przy przeglądzie artów sporo rzeczy wylatuje) i promocja (linki do portali lądują na SG i w stopkach stron). Jeszcze innym, też dobrym przykładem, jest systematyczne prowadzenie Facebooka Nonsy przez Grzesia – rozumie się, promocja. Inne projekty dotyczyły Gry (nie, Sers nie jest pierwszym, który próbuje ogarnąć Grę), stron meta (było już kilka reform Kanciapy), spraw technicznych, kategorii, opisów plików, itp., itd.

Na dobrą sprawę admin, który nie ma projektu tego typu w głowie, nie jest zainteresowany jakimś bardziej zaangażowanym ogarnianiem Nonsy niż tylko pasywne ozetowanie, nie jest dobrym adminem. Kiedyś to uchodziło płazem, bo admini byli przede wszystkim od orania ozetów, ale teraz mamy nieco inną strukturę uprawnień i orać ozety może z powodzeniem jakiś super-hiper-bałwanek. Natomiast rolą admina jest myśleć w przód i realizować bardziej ambitne pomysły niż „dzisiaj spatroluję 10 edycji”. Niespełnianie tego wymogu to bardzo dobry powód do odebrania uprawnień.

Dlatego prosimy w tym punkcie każdego admina (ze szczególnym naciskiem na nie-Ostrzyka i nie-Sersa, bo oni się wynoszą na emeryturę w ciągu kilku miesięcy) o opowiedzenie o jakimś swoim celu długoterminowym, może nawet kilku. Również bałwanki/moderatorzy treści mogą (a nawet powinni, jeśli mają ambicje do PUA) pokazać, czym się zajmują. To nie musi być hiper ambitne i wielkie. Ma mieć sens i trzymać się kupy. Przekonajcie ludzi, że zrobicie coś fajnego – duża szansa, że tak faktycznie będzie.

Na spotkanie:

  • Jaki problem na Nonsensopedii widzisz?
  • Dlaczego trzeba z nim coś zrobić i w jaki sposób?
  • Jaki będzie profit, a co może pójść źle?

Aha, no i najważniejsze – dyskusja! Słuchajcie uważnie pomysłów innych osób i postarajcie się ocenić – czy ten projekt wpisuje się w cele Nonsy i jeśli tak, to jak? Czy masz jakieś sugestie co do projektu? Na samej dyskusji można dostać bardzo wiele plusików ;)

W pisaniu tego punktu pomagał Ostrzyciel.

Co z retro-artykułami?[edytuj kod]

Niedawno na kanale #nonsa przy okazji omawiania zgłoszenia PWNED na SDU (link do głosowania) wywiązała się dość ciekawa dyskusja na temat artykułów, które powstały stosunkowo dawno i których już ja, na przykład, nie jarzę. Niemniej taki retro humor to wciąż humor, więc pozbywając się go, tracimy coś co jest jeszcze potencjalnie chętnie czytywane. Dodatkowo raczej ciężko dojść do takich artykułów ze stron nie dotyczących retro, na przykład tych o grach sprzed ponad kilkunastu lat.

  • Czy to jest według was problem?
  • Czy jest potrzebne wdrożenie jakiegoś systemowego sposobu na to, tj. może jakiś specjalny znaczek, jak {{słoń jakości}}, a może portal typu retro? Luźne sugestie. Mamy już na przykład szablon właśnie dla gier retro, {{retro}}.

Inne[edytuj kod]

  • Jak tam idą poradniki (Pytajka, Kalejdoskop)?
  • Co fajnego zrobiliście lub wymyśliliście w ostatnim czasie? Pochwalcie się!
  • Jak tam z Grą?
  • Wolne wnioski.

Stim (odpowiedz) 22:49, 13 mar 2022 (CET)