Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Percy Jackson i bogowie olimpijscy – seria książek autorstwa Ricka Riordana. Napisana ku pokrzepieniu serc wszystkich dzieci z dysleksją i ADHD. Zawiera przydatne rady np. jak wyparować nauczycielkę matematyki. Kontynuacją jest seria Herosi olimpijscy.

Książki w serii[edytuj • edytuj kod]

Złodziej Pioruna[edytuj • edytuj kod]

Percy Jackson trafia do Obozu Dzieci z Problemami. Jak na głównego bohatera przystało, ma moc i zdolności większe niż jakikolwiek inny heros, nieważne ile by nie ćwiczył, bo ma wpływowego tatę. Zeus jest zazdrosny, bo jego córka jest trochę sztywna więc oskarża Percy'ego o nielegalny pobór energii. Na szczęście Percy z dwójką przyjaciół wyruszają na misję i udowadniają, że tak naprawdę prąd kradnie Luke.

Morze Potworów[edytuj • edytuj kod]

Ulubiony krzaczek Chejrona zachorował, więc herosi ruszyli na misję do OBI na Morze Potworów. Tym razem Percy się nie załapał na misję, co nie przeszkadza mu na nią wyruszyć. Ratuje swojego przyjaciela przed ślubem z ślepym oszustem matrymonialnym i pomaga zdobyć magiczny nawóz z dodatkiem złotego runa. Wspomniany specyfik działa tak dobrze, że budzi uśpioną w środku krzaczka samicę enta.

Klątwa Tytana[edytuj • edytuj kod]

Samica enta okazuje się córką Zeusa. Tymczasem Percy znów nie zostaje wysłany na misję, ale na nią wyrusza i ratuje Annabeth, Artemidę i cały świat oprócz jednej dziewczynki, ale nie mówmy o tym, to drażliwy temat. Po powrocie grupy do Obozu, Nico di Angelo przelicza członków wyprawy i porusza drażliwy temat. Percy nie był w stanie wyjaśnić mu, że jego siostra zginęła bohaterską śmiercią, więc Nico fochnął się z przytupem. Potężnym, bo zepsuł nim podłogę.

Bitwa w Labiryncie[edytuj • edytuj kod]

Annabeth dostaje misję, więc Percy w końcu uczestniczy w jakiejś legalnie. Błądzą po Labiryncie i spotykają absolutnie wszystkie potwory, oprócz Minotaura. Dzięki Google Maps odnajdują Dedala. Na końcu jest bitwa, ale nie w Labiryncie.

Ostatni Olimpijczyk[edytuj • edytuj kod]

Nico się odfochnął i zaprosił Percy'ego na wspólną kąpiel. Hestia została sama w domu. Armia Kronosa atakuje Nowy Jork (bo jakie inne miasto może zaatakować ktoś chcący zapanować nad światem?), ale herosi dzielnie się bronią. Na końcu Luke używa mocy i zabija w sobie zło (dosłownie). Percy znajduje sobie dziewczynę (jesteśmy bardzo zaskoczeni dowiadując się, że jest nią Annabeth).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Podczas bitwy w Nowym Jorku magowie egipscy z sąsiedniej dzielnicy nie reagują. Prawdopodobnie myślą, że koniec świata ominie piramidy.
  • Wszystkie miejsca związane z mitologią grecką są w Stanach Zjednoczonych. Dlaczego? Bo tak!
  • Najlepszy przyjaciel Percy'ego jest uzależniony od jedzenia metalowych puszek.
  • W ostatnim tomie serii Rada Olimpijska zaproponowała Percy'emu bycie bogiem greckim, ale ten się na to nie zgodził.