Pezet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Paweł dostał rower na urodziny
Takie tam po imprezce

2005 – od tylu lat w tej branży

Pezet o swoim stażu

Muszę się napić wódki, bo rozbolały mnie plecy.

Pezet na wieść o tym, że skończył się APAP

Nawet nie chce mi się im pluć w oczy, bo szkoda mi śliny.

Pezet cierpi na jezykosuchość

Pezet (właśc. Paweł Kapliński, ur. 18 kwietnia 1980 roku w Warszawie) – polski raper, członek Płomienia 81.

Paweł swoją karierę wielkiego rapera rozpoczął jako 18-latek razem z 16-letnim kolegą z podstawówki, Onarem. Razem założyli zespół Płomień 81, który początkowo miał się nazywać Płomień Młodzieży, ale PeZet był bardzo przywiązany do swojej Szkoły Podstawowej nr 81 ze względu na to, że powtarzał tam 3 razy trzecią klasę, więc nalegał, aby zamienić w nazwie młodzież na numer tejże szkoły.

W 1999 r. wydali pierwszą płytę pt. Na Zawsze Będzie Płoną, którą nagrywali mikrofonem z promocji za 15 zł, bity składano na piekarniku, a teksty pisała młodsza siostra PeZeta. Onar później mówił, że za pieniądze ze sprzedaży kupili sobie nowe buty.

Rok później chłopaki powtórzyli swój sukces i nagrali drugą płytę, ale tym razem bity były składane na mikrofalówce, a do współpracy zaprosili jeszcze jednego kolegę – Deusa, który gdy rapował dławił się własną śliną.

W 2002 r. Pezet nie mając co robić zadzwonił do swojego dobrego starego przyjaciela, z którym widział się aż raz w życiu – Mikołaja Bugajaka, znanego też jako Noon. Noon który po całodniowym zbieraniu truskawek właśnie wypoczywał z piwem marki Tesco siedząc wygodnie w fotelu , odebrał telefon i po uzgodnieniu za ile to zrobią, ostatecznie się zgodził na nagranie płyty.

Jeszcze w tym samym roku jako duet Pezet-Noon wydali wspólną płytę pt. „Mózyka klasyczna”, krążek wypełniony był smutami do tego stopnia, że wydawało się, że 22-letni raper przeżywa kryzys wieku średniego. W 2004 r. chłopacy wydali kolejną płytę pt. „Mózyka Poważna”, materiał był bardzo podobny do poprzedniego, ale PeZet więcej rapował o tym jak bardzo lubi się najebać. W 2005 r. Pezet pokłócił się z Noonem o resztę w monopolowym i ich drogi się rozeszły.

Paweł po stracie partnera postanowił, że wróci do Onara i razem zrobią swój wielki powrót. Niestety wielki powrót był na tyle mały, że gdy tylko płyta przestała się sprzedawać (czyli po pół roku) Płomień 81 znów zawiesił swoją działalność. W międzyczasie jednak Onar pokłócił się z Tede, mówiąc, że mój ziom rucha twoją dupę, Tede zaprzeczając jakoby kiedykolwiek zdradzał swoją dziewczynę z mężczyzną, nagrał diss na płomień, a PeZet jak to PeZet musiał stanąć po stronie kolegi, by móc razem się kłócić z Tede, do jednych z najbardziej podziwianych myśli filozoficznych PeZeta z tamtego okresu pochodzi min. zdanie nie przekręcaj nazwy mojej grupy, bo ci zrobią garaż z dupy .

W 2007 r. po usłyszeniu kawałka „Cooooo?!” zespołu SzybkiSzmal, Pezet postanowił nagrać razem z nowym kolegą Szogunem całą płytę tylko o chlaniu, ćpaniu i ruchaniu dziwek. Płyta wyszła po pół roku, lecz w dniu jej premiery Paweł stwierdził, że wszystko na płycie jest już nieaktualne i że bierze ślub ze swoją ukochaną.

Rok później Paweł jadąc swoim rowerem, wjechał na kamień i zbił swoje okulary, łapiąc tym samym wielką depresję (niektórzy twierdzą, że to przez fakt, że rzuciła go ukochana, ale te śmieszne teorie nigdy nie zostały potwierdzone)

W 2009 r. jako emo wydaje 40-sto minutowy materiał pt. „MóZYkA EMOcJoAnAlNa”, na którym dzięki megadepresji, przez prawie całe 40 minut, jęczy i beczy do mikrofonu.

Kiedy Paweł trochę odpoczął w 2010 r. razem z bratem Małolatem, znów wydaje płytę o chlaniu i ćpaniu pt. Dziś w Moim Mieście, jednak o ruchaniu jest już nie wiele.

W 2011 r. Pezet zapowiada swoją nową płytę pt. Radio Pezet, której premierę ciągle przekłada i mówi, że jest zmęczony, że ma dość bycia raperem, że chętnie by się ustatkował, wyszedł za mąż, tylko nie ma z kim.

We wrześniu 2012 r. Pezet wydaję swoją długo zapowiadaną płytę o chlaniu, ćpaniu i ruchaniu w stylu techno-dubstep, której przyczyną opóźnienia była kłótnia z jego producentem, Sidney Polakiem, kto ma szybszy skuter.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Pezet cierpi na amnezję, przyznając, że nie pamięta, że w czasach PRLu nie było wódki Belvedere i Heinekenów w sklepach.
  • W 2005 roku zdobył pierwsze miejsce w warszawskim spływie kajakowym.
  • W wolnych chwilach Paweł pomaga młodszemu bratu, znanemu jako Małolat, przygotować się do matury, której po raz X nie zdał.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]