Piotr Kraśko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Impreza

W ciągu minety zginęło tam koło 60 osób

Typowa wiadomość

Piotr Kraśko (właśc. Piotr Kraszko) – tseba wziąć poprawkę na ten niepowtazalny styl wymowy nasego ukochanego prezentera, ur. 11 sierpnia 1971 w Warsawie) – polski prezenter i dziennikas telewizyjny. Jest najlepsym dowodem na to, ze nie matura, lec chęć scera zrobi z ciebie reportera.

Pocątkowo załapał się do TVP, gdzie seplenił jako prezenter zapowiadający rózne filmy, programy i takie tam. Psygotowywał tam równies tzw. „magazyn interwencyjny” – Na zywo oraz program o programach TV – Oblicza mediów.

Dzięki protekcji tatusia (który nie patsy z nieba jak synek prezentuje i koresponduje) otsymał posadę korespondenta w Zymie. Gdy nie sprawdził się tam, pseniesiono go na wyzse, bardziej odpowiedzialne stanowisko – w Wasyngtonie (wygryzł stamtąd Mariusa Maksa Kolonkę). Jak podaje Wikipedia: W sposobie wypowiadania się wyraźnie widać wpływ Mariusza Kolonko. A niby w którym miejscu? Pseciez Kolonko nie sepleni!

Ponadto jeździł po całym świecie, gdzie relacjonował m.in.: psebieg zamachów bombowych w Londynie, psebieg tsunami w 2004 r., oraz psedstawił wycerpującą relację z wielkiej katastrofy – huraganu Katrina. Do historii psesło jego psejęzycenie, a zarazem odkrycie nowej jednostki casu – minety. Po chwili jednak poprawił na minutę. W styczniu 2016 roku został wysucony z TVP. Obecnie pracuje w Tefałenie.

Jest synem scenazyski Barbary Pietkiewicz i wnukiem Wincentego Kraśki, działaca komunistycnego z casów PRL, co ocywiście nie miało wpływu na jego karierę medialną.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]