Popek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy idola gimbusów, który ma na imię Paweł. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Popek żebra kasę od fanów
Fani Popka podczas koncertu
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Co zrobi policja, mam wyjeCenzura2.svge.
Stoję w ciemnej bramie, zakładając bandanę.

Popek podczas ucieczki przed polską policją w 2007 roku

I bardzo dobrze, że dzieciaki jarają się Lewandowskim. Lepsze to niż jaranie się jakimś kCenzura2.svga Popkiem.

Krzysztof Stanowski i 95% narodu o Popku

Co mówi Popek, gdy parzy herbatę przed walką KSW?
-Idę na ring. Wracam za minutkę.

Karol Strasburger o Popku

To brzmi jak szczekanie psa

Albańczycy o rapie Popka

Popek (oficjalnie Paweł Rak lub też Paweł Ryszard Mikołajuw, ur. 2 grudnia 1978) – polski raper, gwiazda estrady disco polo, muzyk, lider Gangu Albanii, kretyn, który sobie ubzdurał że jest królem Albanii, a takowy kraj nie istnieje. Oprócz tego zawodnik MMA, a także honorowy mieszkaniec Kalisza. Śpiewał w zespole Firma, namawiał do jCenzura2.svgnia policji. Słowo zamienił w czyn – uciekł przed psami do Wielkiej Brytanii. W skrócie: ćpun, alkoholik i gangster promujący wartości.

Biografia[edytuj]

Popek do 14 roku życia siedział w Legnicy. Następnie opuścił rodzinny dom. Po początkowym błąkaniu się po świecie znalazł ekskluzywny hotel „Więzienie”, w którym mieszkał 7 lat. Cieszył się z tamtejszych warunków – dostawał jedzenie, miał stałą opiekę oraz darmowego lekarza. Podczas pobytu poznał rapera Pomidora, który za kradzieże trafił do puszki. Popek inspirował się Tupaciem. Inspirował się tylko, bo jakoś nie zdobył pozwolenia na broń palną. Rapować zaczął w 1998 roku.

W 2001 roku został członkiem krakowskiej Firmy. Ekipa złożona z czterech gości, którzy po mocnej dawce smogu dobijali swoje umysły marihuaną zaczęła rapować o jCenzura2.svgniu, pCenzura2.svgleniu i ruchaniu policji. Grupa odniosła wielki sukces wśród nastoletnich fanów. Po wydaniu kilku płyt wyjechał do Wielkiej Brytanii zmywać naczynia, zamiatać ulicę i koncertując. Po drodze dostawał 20% zysków z marki odzieżowej „JP”, które oznaczało „Jebać Policję” Jan Paweł „Jestem Porządny”. Jednocześnie Popek wydał parę płyt w Anglii.

W grudniu 2014 roku Popek wraz z Robertem M (właśc. Robertem Makłowiczem Mączyńskim) powołali Gang Albanii. Debiutancki album osiągnął status potrójnej platyny, co może dziwić, gdyż średnia dochodów jego fanów to 12 złotych tygodniowego kieszonkowego. Raper zarabiał wiele na koncertach – brał po sto złotych od każdego dzieciaka, który mógł obejrzeć muzyka przez Skype. W kwietniu 2016 roku policja dała mu spokój, więc wrócił do Polski, by pobić się z Pudzianem.

Niestety Pudzilla wygrała z rakiem w 80s. W 2017 przygotowywał się do walki z Hardkorowym koksem. Na szczęście nasz rodak wpieBlad.pnglił Litwinowi.

Ciekawostki[edytuj]

  • Popek to fan serii filmów o Laleczce Chucky – na jego cześć okaleczył sobie twarz.
  • Popek poddał ONR tylko przez to, że dla żartu przyjął tytuł Króla Albanii. ONR będąca głupsza od fanów Popka nie zrozumiała dowcipu i ma ból dupy o niego, że szkaluje największego wroga rzekomego państwa – Serbię.