Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Popek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Popek (oficjalnie Paweł Rak lub też Paweł Ryszard Mikołajuw, ur. 2 grudnia 1978) – polski raper, muzyk, lider Gangu Albanii, gość, który sobie ubzdurał że jest królem Albanii, a takowy kraj nie istnieje. Oprócz tego zawodnik MMA, a także honorowy mieszkaniec Kalisza. Śpiewał w zespole Firma, namawiał do jCenzura2.svgnia policji. Słowo zamienił w czyn – uciekł przed psami do Wielkiej Brytanii.

W 2001 roku został członkiem krakowskiej Firmy. Ekipa złożona z czterech gości, którzy po mocnej dawce smogu dobijali swoje umysły marihuaną zaczęła rapować o jCenzura2.svgniu, pCenzura2.svgleniu i ruchaniu policji. Grupa odniosła wielki sukces wśród nastoletnich fanów. Po wydaniu kilku płyt wyjechał do Wielkiej Brytanii zmywać naczynia, zamiatać ulicę i koncertując. Po drodze dostawał 20% zysków z marki odzieżowej „JP”, które oznaczało „Jebać Policję” Jan Paweł „Jestem Porządny”. Jednocześnie Popek wydał parę płyt w Anglii.

W grudniu 2014 roku Popek wraz z Robertem M. powołali Gang Albanii. Debiutancki album osiągnął status potrójnej platyny, co może dziwić, gdyż średnia dochodów jego fanów to 12 złotych tygodniowego kieszonkowego. Raper zarabiał wiele na koncertach – brał po sto złotych od każdego dzieciaka, który mógł obejrzeć muzyka przez Skype. W kwietniu 2016 roku policja dała mu spokój, więc wrócił do Polski, by pobić się z Pudzianem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]