Poradnik:Jak ugotować jajko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak ugotować jajko – poradnik.

Nędzni śmiertelnicy którzy myślą, że jedzenie samo pojawia się w kuchni, powielają mit o tym, że gotowanie jajka to łatwa sprawa. Cechują się oni ignorancją i wielkimi brakami w wiadomościach – według nich do przygotowania tego dania potrzebny jest jedynie minutnik, garnek, kuchenka, woda i oczywiście jajko, a w rzeczywistości nie jest to nawet 1/3 wymaganego wyposażenia (jak można zapomnieć o rentgenie?).

Najłatwiejszy znany ludzkości sposób na przyrządzenie jajka na miękko[edytuj]

Efekt nieskorzystania z tego poradnika
 1. Pierwszym krokiem jest pozyskanie jajka, można to osiągnąć za pomocą kury lub sprzedawczyni.
 2. Aby uniknąć bycia pozwanym przez obrońców praw zwierząt, lepiej dodać jeden krok i prześwietlić jajko rentgenem (w końcu robimy jajko na miękko, a nie rosół).
 3. Wcześniej wspomniani powielacze mitów odpowiedzialni są też za mit o gotowaniu jajka przez 4-5 minut. W istocie wartość tą musimy odczytać z tablicy po zmierzeniu objętości wody wypartej przez jajko, po jego zważeniu i obliczeniu gęstości obiektu. Nie dam linku to tablicy bo przecież każdy umie korzystać z wyszukiwarki Google, więc nie będę marnował swojego czasu na robienie tego za was.
 4. Następnie musimy kupić na złomie miedź i żelazo, i skonstruować termometr bimetalowy do naszego termostatu (przecież nie będziemy polegać na jakiejś tandecie z Chin). W celu skrócenia tego poradnika to również musicie zrobić na podstawie instrukcji kogoś innego.
 5. Brud i inne niedoskonałości mogą zaburzyć zdolności penetracyjne ciepła, dlatego przed rozpoczęciem procedury gotowania musimy wypolerować jajka papierem ściernym o odpowiedniej gradacji.
 6. Teraz potrzebujemy zbudować wysięgnik na jajka (jak inaczej bezpiecznie można je opuścić do wody?).
 7. Jeżeli udało nam się wykonać wszystkie poprzednie kroki, możemy teraz złożyć układ naczyń połączonych, w którym do naszego garnka z jajkami podłączone muszą być conajmniej 4 termostaty (2 na wpływ ciepłej wody i 2 na odpływ, żeby zagwarantować odpowiednią temperaturę).
 8. Po znalezieniu gdzieś dwóch zegarów atomowych, możemy opuścić jajko do garnka i odliczyć odczytaną wcześniej z tablicy wartość czasu.
 9. Gdy któryś z zegarów zapipczy możemy przystąpić do procedury chłodzenia jajka: czyli zalać cały układ 50 litrami ciekłego azotu, aby zagwarantować natychmiastowe przerwanie procesu gotowania.
 10. Jesteśmy już na finiszu ale to nie koniec. Musimy odczekać teraz 24h, aż jajko się rozmrozi. W międzyczasie możemy np. posprzątać kuchnię.
 11. Gotowe jajko należy podać z solą i kawałkiem chleba. Smacznego!


Salami aka.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sztuki kulinarnej. Jeśli wiesz co jesz – rozbuduj go.