Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Poradnik:Jak ugotować jajko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak ugotować jajko – poradnik.

Niestety powszechnie występuje myślenie, że jedzenie samo pojawia się w kuchni, co powiela mit o tym, że gotowanie jajka to łatwa sprawa. Ludzie tak myślący cechują się ignorancją i wielkimi brakami w wiadomościach – według nich do przygotowania tego dania potrzebny jest jedynie minutnik, garnek, kuchenka, woda i oczywiście jajko, a w rzeczywistości nie jest to nawet 1/3 wymaganego wyposażenia (jak można zapomnieć o rentgenie?!).

Najłatwiejszy znany ludzkości sposób na przyrządzenie jajka na miękko[edytuj • edytuj kod]

Efekt nieskorzystania z tego poradnika
 1. Pierwszym krokiem jest pozyskanie jajka, od kury, sprzedawczyni lub z lodówki.
 2. Aby uniknąć bycia pozwanym przez obrońców praw zwierząt, prześwietl jajko rentgenem (w końcu robisz jajko na miękko, a nie rosół).
 3. Wcześniej wspomniani powielacze mitów odpowiedzialni są też za mit o gotowaniu jajka przez 4-5 minut. W istocie wartość tę należy odczytać z tablicy po zmierzeniu objętości wody wypartej przez jajko, po jego zważeniu i obliczeniu gęstości obiektu.
 4. Następnie kup na złomie miedź i żelazo i skonstruuj termometr bimetalowy do naszego termostatu (przecież nie będziesz polegać na jakiejś tandecie z Chin).
 5. Brud i inne niedoskonałości mogą zaburzyć zdolności penetracyjne ciepła, dlatego przed rozpoczęciem procedury gotowania, wypoleruj jajka papierem ściernym o odpowiedniej gradacji[1].
 6. Następnie należy zbudować wysięgnik na jajka (jak inaczej bezpiecznie można je opuścić do wody?).
 7. Jeżeli udało Ci się wykonać wszystkie poprzednie kroki, możesz teraz złożyć układ naczyń połączonych, w którym do garnka z jajkami podłączone muszą być conajmniej 4 termostaty (2 na wpływ ciepłej wody i 2 na odpływ, żeby zagwarantować odpowiednią temperaturę).
 8. Po znalezieniu gdzieś dwóch zegarów atomowych, można opuścić jajko do garnka i odliczyć odczytaną wcześniej z tablicy wartość czasu.
 9. Gdy któryś z zegarów zapipczy, można przystąpić do procedury chłodzenia jajka: czyli zalać cały układ pięćdziesięcioma litrami ciekłego azotu, aby zagwarantować natychmiastowe przerwanie procesu gotowania.
 10. Odczekaj teraz 24h, aż jajko się rozmrozi. W międzyczasie możesz np. napisać autobiografię.
 11. Gotowe jajko należy podać z solą i kawałkiem chleba. Smacznego!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Zaleca się wysoce wizytę u specjalisty i konsultację, uwzględniając oczywiście kod i parametry fizyko-chemiczne jajka


Poradmikminibez.png Na razie to jest mały poradniczek. Jeżeli znasz więcej sposobów, aby wykonać powyższe – rozbuduj go.

Salami aka.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sztuki kulinarnej. Jeśli wiesz co jesz – rozbuduj go.