Stolica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stolicamiasto w którym znajdują się najważniejsze władze w państwie. Wynika to z faktu posiadania przez dane miasto najlepiej rozwiniętej sieci kanalizacyjnej w kraju, która jest zdolna wytrzymać przeciążenia spowodowane przez słabej jakości żywność serwowaną w bufetach w których pożywiają się różnej maści urzędnicy. Obecnie stolicą Polski jest Warszawa, która została nią już za czasów króla Zygmunta III Wazy, znudzonego codzienną wspinaczką na krakowski Wawel w czasie powrotu ze sklepu, po zakupieniu w nim bułek i świeżego mleka.

Większość krajów na świecie posiada jedną stolicę. Czasem się jednak zdarza, że w państwie znajduje się kilka miast z doskonałą kanalizacją, wówczas dzieli się urzędy na pół i rozmieszcza się je w losowo wybranych miejscowościach. Takie coś można spotkać na przykład w Holandii. Sporadycznie zdarza się, że przedstawiciele najwyższych szczebli władzy, z braku odpowiedniej infrastruktury sprzyjającej powstawaniu toalet, załatwiają się za przysłowiową stodołą. Wówczas stolicą zostaje miasto, którego mieszkańcy mają najwięcej krów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
stolica


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.