Tajemnica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielki Brat Patrzy
Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Tajemnica UFO – ciekawe, na ile podkolorowana

bla bla... Ale ciiii, to tajemnica!

Uważaj na to zdanie. Zwykle ludzie, którym je mówisz, sądzą, że jest dokładnie na odwrót.

Tajemnica – ściśle tajna informacja, która w kręgach sąsiedzkich rozchodzi się szybciej, niż gazy jelitowe w powietrzu. Jako że uchylenie tajemnicy komuś nie jest koniecznym warunkiem tego, że wszyscy będą o niej wiedzieć – sądzi się, że tajemnica ma swój początek u drogich rozpowiadaczy, a dopiero potem człowiek dowiaduje się, że istniała jakaś tajemnica. Pamiętaj, tajemnice są po to, żeby je puścić dalej.

Rodzaje tajemnic[edytuj • edytuj kod]

  • Państwowe – takie, do których dostęp ma prezydent, premier, wojsko oraz wszystkie media.
  • Życiowe – zabrane z życia codziennego. A to Maryśka wypija dziennie tyle piwa, ile mieści się w lodówce, a to Józek znalazł ostatnio 200 zł 500 zł. Mają one cechy legendy – wraz z liczbą osób, przez którą się przewiną, posiadają jeszcze więcej głupstw i zero prawdy.
  • Top secret – powierzone jedynie NASA bądź głowom państw. No, bo zresztą kogo by obchodziło, że za 5 minut w Ziemię walnie potężna kometa? Chyba nikogo...
  • Niewyjaśnione – takie, które najwyraźniej Matka Natura postanowiła zatrzymać dla siebie. Stają się one mitami, przez co Pogromcy mitów mogą kontynuować swój program. Ludzie bezwzględnie starają się je wytłumaczyć, co jest pozostałością po codziennych ich zwiadach.
  • Zakazane – tajemnice nie powierzane nikomu ze względu na możliwe zagrożenie ze strony rodziców – typu świadectwo szkolne, za które grozi bliżej nieokreślona kara, zwana potocznie „szlabanem”.
  • Mylne – tajemnice o których wszyscy mówią, jednak nikt nie zna całej prawdy. Ktoś włożył wiele trudu w to, żeby ludzie dowiedzieli się złej prawdy. Widocznie ktoś maczał w tym palce.
  • Złamane – występują one zazwyczaj w szkole, gdzie mówimy przyjacielowi koledze o sprawach dla nas upokarzających, np. że sikamy do zlewu, a on mówi to swoim przyjaciołom i tak oto tajemnica jest złamana.
  • Spowiedzi – przymus nadany księdzu, aby ten nie wygadał rzeczy, które penitent wyjawił przed nim przy spowiedzi w kościele. Najlepiej fakt spowiadania się też utrzymać w tajemnicy...
  • Wielka Tajemnica – nic o niej nie wiemy. Jest tak tajemnicza, że niektórzy (patrz: Ateista) wątpią w jej istnienie.