Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Tommy Vercetti

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cheeeeeeeese!
Willa Vercettiego

Tommy Vercetti – główny bohater gry GTA Szajs Siti. Jest postacią fikcyjną, choć niektórzy mocno uzależnieni od GTA myślą, że oni sami są Tommym. Jego głos podkłada prawie nikomu nieznany Ray Liotta.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Został spłodzony przez swego ojca, pracownika drukarni w Vice City. Jako dziecko mieszkał w Liberty City, na osiedlu Harwood w dzielnicy Portland. Chodził do podstawówki przez 3 lata – gdy nie zdał trzeciej klasy, pobił dyrektora i został dyscyplinarnie wydalony. Nigdzie indziej go nie przyjęli, więc zaczął pomagać swojemu staremu w robocie. Po jednym z dni pracy, Tommy znalazł uzi martwego Kubańczyka (prawdopodobnie zabitego przez Haitańczyków). Z jego użyciem ukradł komuś samochód i uciekł na Wyspę Staunton w LC. Zamieszkał tam w parku, w damskiej toalecie. Pewnego dnia spotyka tam gościa, od którego później dostał zlecenie zabójstwa, który był przebrany za kobietę.

W wieku dwudziestu lat Tommy dostaje zlecenie od Słonecznej „Foremnego” Foremki (tego z WC), by zabić jakiegoś pajaca. Niestety była to próba wrobienia Tommy'ego i gościu, który miał zostać zabity, zjawia się wraz ze swoimi dziesięcioma bodyguardami z przekonaniem, że Vercetti zginie na śmierć, podczas strzelaniny. Mieli pecha, bo ich plan nie wypalił i Tommy wybija wszystkich, zostaje od tamtej pory zwany wśród swoich ziomów „rzeźnikiem z Harwood”. Niestety psy go wyczaiły i poszedł siedzieć na 15 lat.

Po wyjściu z paki zostaje wysłany przez Słoneczną do Vice City, turystycznego, miasta dziewczyn w bikini. Miał tam przeprowadzić transakcję narkotykową. Niestety znów miał pecha, bo znów była strzelanina, jednak tym razem nie chciał sobie brudzić koszuli i uciekł, wraz ze swoim znajomym Rosenbergiem. Wtedy Foremka wpada w złość i każe Tommy'emu odzyskać jego forsę. Ten, jak każdy mężczyzna na luzie, odpowiedział, że to żaden problem, co było oszustwem.

Na początku poznał niejakiego Corteza, który obczaił, że winowajcą niepowodzenia planu był Ricardo Diaz. Tommy zarządził, że trzeba go bić. W międzyczasie powykonywał trochę zadań dla Corteza, zarobił nieco kasy i poznał Lance'a Vance'a, który postanowił pomóc Vercettiemu, ponieważ podczas strzelaniny zginął brat Lance'a, Victor Vance. W każdym razie Vance i Vercetti ubili Diaza i przejęli jego gang i majątek. Tommy jednak zaczął naginać Lance'a i dawał mu mniej kasy i dragów, niż się umawiali. Vance ciągle skarżył się na to, ale Tommy (oczywiście cały czas na luzie) w dupie to miał i rozwijał się w Vice City, kupując coraz to nowe firmy. W końcu odzyskał potrzebną kasę dla Foremki, ale po prostu oddanie jej byłoby za proste. W takim układzie, Słoneczna postanawia przejąć wszystkie interesy Vercettiego i uciec raz na zawsze. Nawet Lance, były przyjaciel Tommy'ego, postanowił dołączyć do Foremki. Tomek jednak szybko się skapnął i śmignął do swojej chaty, gdzie najpierw odbyła się jakaś gadka–szmatka, a potem zaczął bić gang Słonecznej, potem zbił Vance'a i Foremnego. Oczywiście na śmierć. Wtem zjawił się zacieszony Rosenberg, który wbił się w tym momencie do spółki Vercettiego.

Obecnie ślad o nim nieco zaginął, ale zapewne opala się na plaży przy swojej willi w Vice City. Jest nazywany Tommym „Dziadziem” Vercettim.