Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Carl Johnson

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CJ (z prawej) na tle wieżowców (z lewej)

Carl Johnson (czyt. Korl Dżansyn[1], pseudonim: Sidżej[2] bądź CeJot; pol. Karol Janowski ślą. Karlik) – główny ludź z gry Grand Theft Auto: San Andreas.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Nosi ze sobą wielką mapę, jeździ po niej autem i strzela swoim gunem. W swojej nienaturalnej wielkości kieszeni posiada ich więcej niż Sowiecka Armia. Korzystanie z dowolnego z nich nie stanowi dla niego żadnego problemu – Carl odznacza się wysokim poziomem celności przy strzelaniu. Jedyny człowiek zdolny do morderstwa przy użyciu wiązanki kwiatów, proszku z gaśnicy lub spraya. Jest w stanie jeździć samochodami, ciężarówkami, motocyklami, pływać łodziami, latać samolotami i helikopterami, nie posiadając nawet karty rowerowej. Sprint po ulicy z M134 Minigun czy wyrzutnią rakiet RPG-7, a nawet żabi skok z taką zabawką w ręku nie stanowi dla niego żadnego kłopotu. Może bez odpoczynku przepłynąć wpław cały Atlantyk, bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Broń najczęściej znajduje na ulicy lub w różnych zakamarkach stanu San Andreas. Miejsca te są przez niego odwiedzane regularnie, gdyż broń znajduje się w nich za każdym razem, gdy Carl tam przyjedzie.

O jego rodzinie wiadomo tyle, że mama Sidżeja została zamordowana przez dwóch Ballasów za pomocą Tec9, starszy brat Sean „Sweet” Johnson ciągle drze mordę na niego, siostra Kendl się kłóci ze Sweetem, młodszy brat zginął mając dziesięć lat, a o ojcu nikt nigdy nie słyszał. Krąży pogłoska, że Sidżej ma wąsy. Jest przedstawicielem mężczyzn, którzy byli ofiarami gwałtu dokonanego przez kobietę. Ogólnie Karol miał przeważnie ciężki żywot. Jego największą traumą z dzieciństwa jest morska kąpiel, podczas której na jego twarzy nagle wylądował kondom.

Ma mocne plecy w policji, gliniarze przestają go gonić po piętnastu minutach, nawet jeśli ścigają go za zmasakrowanie połowy dzielnicy. Natomiast po ewentualnym schwytaniu natychmiastowo wychodzi na wolność. Podobnie jest ze szpitalem. Johnson potrafi przeżyć skok z najwyższego budynku w Los Santos i czołowe zderzenie z pociągiem. Posiada zdolność do zmartwychwstawania.

Carl ma sporo kumpli. Część z nich okazuje się być zdrajcami, część trzeba zabić, ale niektórzy realnie pomagają. Dlatego najlepszymi przyjaciółmi CJ-a są Hesoyam, Aezakmi, Baguvix i Fullclip.

Jest tylko jedno racjonalne wytłumaczenie wyżej wymienionych cech Sidżeja – jest liczem. Albo po prostu twórcy gry olali realizm na rzecz grywalności.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. jego osobiste przedstawienie się Cesar'owi
  2. fonetyczny zapis pierwszych liter imienia i nazwiska – C. J.