Visual Studio

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Intuicyjny interfejs najnowszej wersji Enterprise (licencja na 15 stanowisk)

Visual Studio – lekkie środowisko programistyczne Microsoftu, które uruchamia się bezproblemowo nawet na najstarszych komputerach. Przy jego pomocy można generować błędy w technologiach WPF, WCF, XNA, VSTA, ISIS, FBI i CBA. Dodatkową, rzadko używaną funkcją Visuala jest pisanie aplikacji.

Funkcje[edytuj • edytuj kod]

Przeciętny użytkownik po wywaleniu się Wiżuala

Edytor kodu[edytuj • edytuj kod]

Niby prosta sprawa, ale Microsoft nie byłby sobą jakby i tu czegoś nie spCenzura2.svgił. Dzięki innowacyjnemu IntelliSense®, ten podrasowany Notatnik rusza się żwawo niczym martwy żółw na zakręcie. Jest to jedyny znany ludzkości przypadek edytora tekstowego, który nie jest w stanie nadążyć z wyświetlaniem tekstu za klepiącym w klawiaturę użytkownikiem. Prawdziwe schody zaczynają się dopiero przy próbie zapisania pliku, która to zazwyczaj kończy się BSoD-em, segfaultem, errorem i trwałym, fizycznym uszkodzeniem dysku twardego oraz użytkownika.

Debuger[edytuj • edytuj kod]

Narzędzie, które paradoksalnie powoduje generowanie jeszcze większej liczby błędów. Można przy jego pomocy zatrzymać kod w dowolnym miejscu – a przynajmniej tak jest w teorii, bo w praktyce Visual uparcie nie będzie chciał umieścić breakpointa tam, gdzie powinien być.

Jak już uda się nam zatrzymać kod, można przy pomocy debugera spróbować podejrzeć aktualny stan zmiennych. W najgorszym wypadku kończy się to wywaleniem masy wyjątków (szczególnie jeśli piszemy w C++), a w najlepszym dostajemy w odpowiedzi ciąg losowych znaków.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]