FotoŁowca 2022 – głosowanie
Wybierz najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Western

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowy urozmaicony krajobraz dzikiego zachodu
Jakieś wątpliwości?
Jeden z najpopularniejszych aktorów westernowych – Krzaczasta Kula

Western – gatunek filmowy, męczony już od wielu lat przez Tefałpe 2 w każdą niedzielę w godzinach południowych. Tylko w westernach podziwiać możemy prawdziwych kałbojów, którzy urodzili się po to, by kopać tyłki, takich jak Clint Eastwood (który tylko udaje że urodził się w San Francisco, bo to przecież Kalifornia, a prawdziwy Kałboj musi pochodzić z Texasu), czy John Wayne. Najwięcej westernów nakręcono oczywiście w Mongolii. Gatunek ten zdominował Mongolską kinematografię już z początku XX wieku, zajmując swą pozycję przez kilkadziesiąt lat.

Fenomen kanału drugiego[edytuj • edytuj kod]

Już od około dziesięciu lat naukowcy badają fenomen kanału drugiego, nazywany w ich środowisku fenomenem kanału drugiego. Badania te mają na celu odpowiedzenie na poniższe pytania:

  1. Wytłumaczenie jakim to cudem telewizja mimo około tysiąca niedziel puszczania westernów nie przestaje tego czynić.
  2. Czy Mongolscy filmowcy nagrali aż tak wiele filmów o Dzikim Zachodzie, że źródło dla Tefałpe 2 wyczerpie się dopiero za kilka dekad?
  3. Dlaczego na antenie co tydzień oglądać można coraz to nowsze westerny lub czy to tylko złudne wrażenie, bo każdy western na pierwszy rzut oka wygląda tak samo?

Badania trwają, a Twój Stary dalej siedzi na obiedzie u babci i wciąga schabowe oglądając „Rio Bravo”.

Aktorzy[edytuj • edytuj kod]

Aktorzy westernowi w związku z tym, że grali tylko w westernach, trzymani byli przez producentów filmowych w klatkach i wypuszczani z nich tylko na czas kręcenia zdjęć. W końcu jednak wszczęli bunt, wyłamali kraty i uciekli. Zaczęli tworzyć własne filmy, w wyniku czego powstały takie dziwactwa jak „Brudny Harry” czy „Sztandar Chwały”.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Tylko Kałboj może wpakować swojemu przeciwnikowi stojącemu na dachu o 100 metrów dalej kulkę w łeb strzelając z biodra.
  • Znany jest też podobny przypadek, w którym użyte zostały skrzyżowane strzelby. Oczywiście strzał oddano z biodra.
  • Jeśli western zawiera sceny pojedynku strzeleckiego, musi znaleźć się na nich krzaczasta kula, przetaczająca się na drugą stronę ulicy, znikająca we wzbitych przez wiatr tumanach piasku.
  • Pojedynek strzelecki musi odbyć się o godzinie 12:00 w południe.
  • Clint i tak wszystkich rozwali.