Zyta Gilowska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zyta spiskująca na rzecz PiS
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Umówiłem się z nią na dziewiątą.

Sąd lustracyjny o Zycie G.

Zyta „Beata Wróć” Gilowska (ur. 7 lipca 1949 w Nowym Mieście Lubawskim, zm. 5 kwietnia 2016 w Świdniku) – polityk, profesor i była minister finansów, podstępem zmuszona do ustąpienia.

Kariera polityczna[edytuj]

Zyta była posłem PO aż do ostatnich wyborów i przejęcia władzy przez braci Kaczyńskich. W rządzie Marcinkiewicza była ministrem finansów, zanim to Rzecznik Interesu Publicznego nie dopatrzył się w jej oświadczeniu lustracyjnym kłamstw.

Życie prywatne[edytuj]

Krążą pogłoski, że Zyta ma męża. Jeżeli ma, to pewnie musi on chodzić w fartuszkach, gotować obiadki i takie tam. Jeżeli nie ma, to znaczy że... właściwie to chyba istnieje coś takiego jak stara panna, ale naukowcy wciąż szukają życia na innych planetach, więc nie mogą tego jednoznacznie stwierdzić. Zyta uwielbia również naleśniki z serem. Słyszy się, że dodaje do nich keczupu (to taka nowa moda). Ale nasza dzielna minister finansów dementuje te głupie plotki. Ostatnio, po wyrzuceniu z rządu oprócz walki o dobre imię w sądzie, w domku na wsi zajęła się produkcją Żytniej Gilowskiej.