Dyskusja użytkownika:Agat41: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(+1 szablon dużo lepszy)
M
 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
{{Witaj2}}
{{Witaj}}


== Dwa szablony na dobry początek ==
== Dwa szablony na dobry początek ==
==EKInfo==
{{EkInfo}}
<div class="notice metadata" id="merge" style="background: #fee; border: 1px solid #aaaaaa; padding: 6pt; margin: 12pt 8%; width: 80%">
<div style="float: right;"></div>
<div style="text-align: center; font-size: 95%;">'''Dodany przez Ciebie artykuł został zgłoszony do natychmiastowej kasacji. Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją, lub też chcesz się komuś wypłakać w rękaw – skontaktuj się z jednym z&nbsp;[[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] <br>(najlepiej via [[N:IRC|IRC]]). <br clear=all /></div></div>


'''Pamiętaj!'''
'''Pamiętaj!'''

Aktualna wersja na dzień 22:32, 15 sty 2014

nonsa.pl
Witaj na Nonsensopedii!

Życzymy dużo radości i pomyślności przy tworzeniu nowych haseł. Liczymy, że zostaniesz z nami na dłużej! Smile.svg
Poniżej przedstawiamy kilka istotnych informacji:

Dwa szablony na dobry początek[edytuj kod]

EKInfo[edytuj kod]

Pamiętaj!

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.