Grzyb: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znacznik: edytor źródłowy
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 83.11.170.195; przywrócono ostatnią wersję autorstwa 89.66.186.30.)
Znacznik: skórka mobilna
Linia 25: Linia 25:
# '''[[Papierzak]]'''
# '''[[Papierzak]]'''
# '''Psie grzyby''' – inaczej: psiary, psiuny. Hodowane przez psy i inne zwierzęta dzięki podlewaniu uryną.
# '''Psie grzyby''' – inaczej: psiary, psiuny. Hodowane przez psy i inne zwierzęta dzięki podlewaniu uryną.
# '''Grzyb Borowik''' – wredny głupi grzyb najczęściej w rurkach (pedał). Znany nauce także jako fungus. Często jest wykorzystywane w literaturze polskiej, ponieważ słowo grzyb rymuje się bardzo dobrze z ryb, szyb, tryb itp. Grzyb ten najczęściej nie jest sam i występuję w składzie Lolka (nie mylić z marihuaną) oraz Mariolki (ta co jest na każdej imprezie).


[[Kategoria:Mikologia]]
[[Kategoria:Mikologia]]
[[Kategoria:Przyroda]]
[[Kategoria:Przyroda]]

Wersja z 21:48, 7 sie 2015

Grzyby – czwarte najważniejsze (zaraz po roślinach, zwierzętach i Ruskich) królestwo na Ziemi, a także trzecie cesarstwo (po Świętym Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego i Cesarstwie Rzymskim), trzecie mocarstwo (po Polsce i Ukrainie w 2012), potęga (po USA i ZSRR), carstwo (po caracie Katarzyny II i Piotra I), księstwo (po Księstwie Moskiewskim i Księstwie Portugalskim), dominium (po Australii i Kanadzie), hospodarstwo (po Hospodarstwie Mołdawskim i Hospodarstwie Wołoskim), imperium (po imperium brytyjskim i imperium osmańskim), ponadto trzecia marchia (po Marchii Brandenburskiej i Marchii Wkrzańskiej), republika (po Republice Rzymskiej i Rzeczypospolitej Obojga Narodów), federacja (po Pakistanie i Nigerii) i siedemnasta Rzeczpospolita (po I RP, II RP, III RP [...] XVI RP). Głównym naturalnym wrogiem są grzybiarze.

Grzyb składa się z zagrzybia, śródgrzybia i przedgrzybia, przez laików nazywanymi kapeluszem, trzonkiem i grzybnią.

Rodzaje

Plik:Grzyby.jpg
Smacznego!
Mało popularne grzyby
  1. Grzyb leśny – może okazać się to zadziwiające, ale głównym obszarem, na którym możemy go spotkać jest pagórkowaty teren, z wetkniętymi weń brązowymi drągami, które to drągi dodatkowo w miarę zmian pór roku zmieniają kolor swojego upierzenia (w barbarzyńskim slangu biologów, ów teren zwany jest lasem). Wyróżniamy kilka podgatunków:
    • grzyb leśny patelniowy – można go sobie usmażyć, poznamy go po płaskim kapeluszu od częstego traktowania patelnią,
    • grzyb leśny garnkowy – idealny dla amatorów wielkich kapeluszy i masywnych trzonków,
    • grzyb leśny słoikowy – doskonale nadaje się do zapchania wszystkich pustych słoików kurzących się w piwnicy,
  2. Grzyb nadrzewny – ewolucyjna forma grzyba leśnego, powstała wskutek ocierania się jeleni o korę drzewną, co doprowadziło do przeniesienia się zarodników grzyba leśnego na drzewa.
  3. Grzyb nożny – szowinistyczny gatunek występujący jedynie na dolnych kończynach męskiej części populacji. Głównymi przyczynami występowania tegoż gatunku są:
    • noszenie tych samych skarpetek przez cały sezon grzewczy,
    • brak pralki,
    • brak żony która wyprałaby skarpetki,
    • chodzenie boso po dżungli,
  4. Grzyb pokojowy – wtórna forma grzyba nożnego, powstała wskutek ocierania się zgrzybiałą nogą o ścianę pokoju.
  5. Grzyb stary – określenie osoby, która od dekady powinna leżeć w grobie, a nie żywych za dnia nachodzić.
  6. Grzyb atomowy – może się zadomowić na ścianie budynku, kiedy nieuważnie rozszczepia się uran. Od czasu II Wojny nie zaobserwowano ani jednego okazu. Niektórzy biolodzy uważają go za gatunek wymarły, jednak USA i Matka Rosja w trakcie pokojowych badań naukowych wyhodowały zarodniki tego grzyba.
  7. Grzyb wodny – gatunek ten pojawia się na tafli wodnej, w momencie kiedy jednostka pływającą zapragnie udawać łódź podwodną. Idealnym przykładem grzyba wodnego, jest grzyb wykonany przez załogę Czarnej Perły w ostatnim filmie z serii o Jacku Wróbelku. Wbrew pozorom wykonanie takiego grzyba nie jest takie trudne. Wystarczy łódka typu omega i kapitan na kacu. Zaletą robienia grzyba na małych żaglówkach jest to, iż nie trzeba odwiązywać beczek z prochem i armat w ładowni.
  8. Grzyb halucynogenny – specyfik który przez wieki służył do znieczulania się, zalecaną aplikacją jest picie roztworu, jedzenie na sucho może bowiem prowadzić do zgagi.
  9. Grzyb naskalny – jeżeli rzucimy mniejszy kamień na większy to zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa za 3 900 444 001 razem otrzymamy coś co (po zażyciu poprzedniego gatunku) może przypominać grzyba.
  10. Grzyb męski – inna nazwa tego używana przez personel medyczny.
  11. Papierzak
  12. Psie grzyby – inaczej: psiary, psiuny. Hodowane przez psy i inne zwierzęta dzięki podlewaniu uryną.