Wyszogród: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
 
M (→‎Zobacz też: podmiana szablonu)
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 11 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[File:Fragment_starego_mostu_w_Wyszogrodzie.JPG|thumb|250px|Każdy most w Wyszogrodzie urywa się w połowie]]
Prastary polski gród, położony nad [[Wisła|Wisłą]] mniej więcej w połowie drogi z [[Płock|Płocka]] do [[Warszawa|Warszawy]]. Nieznany z tego, że jest nieznany. Miasto, ale tak właściwie nie wiadomo, dlaczego dostało prawa miejskie (zważywszy na to, że nie posiada ich [[Czerwińsk]].
'''Wyszogród''' – prastary polski gród, położony nad [[Wisła|Wisłą]] mniej więcej w połowie drogi z [[Płock]]a do [[Warszawa|Warszawy]]. Nieznany z tego, że jest nieznany.



== Historia ==
== Historia ==
Miasto znane kiedyś było z najdłuższego mostu drewnianego w okolicy, a cała [[Polska]] zimą ekscytowała się jego bohaterskimi zmaganiami z krą. Zastępując próchniejącą, poniemiecką konstrukcję nowoczesną, żelbetową przeprawą, mieszkańcy Wyszogrodu sami skazali się na zapomnienie.


Od tamtej pory o mieście można usłyszeć jedynie w CB Radiu, gdy kierowcy tirów wymieniają swoje uwagi na temat znakomitego ronda. Taki spadek popularności wzbudził rzecz jasna niezadowolenie mieszkańców, a na dodatek pogłębił istniejący od niemal 900 lat kompleks niższości w stosunku do pobliskiego [[Czerwińsk]]a, który może poszczycić się romańską [[Bazylika|bazyliką]].


Kiedyś był znany z najdłuższego mostu drewnianego w okolicy, a cała [[Polska]] zimą eskscytowała się jego bohaterskimi zmaganiami z krą. Zastępując próchniejącą, poniemiecką konstrukcję nowoczesną, żelbetową przeprawą, mieszkańcy Wyszogrodu sami skazali się na zapomnienie. Od tamtej pory o mieście można usłyszeć jedynie w CB Radiu, gdy kierowcy tirów wymieniają swoje uwagi na temat znakomitego ronda. Taki spadek popularności wzbudził rzecz jasna niezadowolenie mieszkańców, a na dodatek pogłębił istniejący od niemal 900 lat kompleks niższosci w stosunku do pobliskiego [[Czerwińsk|Czerwińska]], który, choć dziś nie ma praw miejskich, może poszczycić się romańską bazyliką. Ostatnio jednak mieszkańcy Wyszogrodu zaczęli odzyskiwać pewność siebie, a to za sprawą Biedronki, którą wybudowano tu w 2010 roku. Miasto awansowało do roli lokalnego centrum zaopatrzenia, choć znów czuje na plecach oddech Czerwińska, gdzie zbudowano Lewiatana.
Ostatnio jednak mieszkańcy Wyszogrodu zaczęli odzyskiwać pewność siebie, a to za sprawą [[Biedronka|Biedronki]], którą wybudowano tu w 2010 roku. Miasto awansowało do roli lokalnego centrum zaopatrzenia, choć znów czuje na plecach oddech Czerwińska, gdzie zbudowano [[Lewiatan (sieć handlowa)|Lewiatana]].



== Znane obiekty ==
== Znane obiekty ==
Wyszogród to dużej rangi cenrum handlowo- administracyjne, a także ważny punkt węzłowy na trasie [[Płock]] - [[Warszawa]] i [[Sochaczew]]- [[Płońsk]] . Najważniejsze obiekty w mieście:
Wyszogród to dużej rangi centrum handlowo-administracyjne, a także ważny punkt węzłowy na trasie [[Płock]]-[[Warszawa]] i [[Sochaczew]]-[[Płońsk]]. Najważniejsze obiekty w mieście to:
* '''Biedronka''' – <del>Męka</del> Mekka dla mieszkańców miasta i okolic, ludności napływającej latem i przybyszy ze Wschodu;

* '''Postkomunistyczny dom handlowy w stylu późnego Gierka''' – być może kryptoreklamą będzie wspomnienie o znakomitej lodziarni, jaka tam się znajdowała;
-Biedronka: Mekka dla mieszkańców miasta i okolic, a także zbawienie dla ludości napływającej latem.
* '''Kościół''' – choć w sumie to w każdej polskiej wsi, tfu, mieście, jest jakiś;

* '''Dworzec PKS''' – betonowa szopa z rozwalonymi ławkami i położony 10m [[Toi-Toi|Fuj-Fuj]]. Ściany ozdobione graficzną polemiką między fanami Wisły Płock i Legii Warszawa.<ref>ostatnio coś tam niby zrobili, ale dalej jest tak jak było, tylko są troszkę inne kolorki</ref>
-Postkomunistyczny dom handlowy w stylu późnego Gierka: być może kryptoreklamą będzie wspomnienie o znakomitej lodziarni, jaka tam się znajdowała.

-Kościół: choć w sumie to w każdej polskiej wsi, tfu, mieście, jest jakiś.


=== Najważniejsze elementy infrastruktury drogowej ===
-Dworzec PKS: Betonowa szopa z rozwalonymi ławkami i położony 10 m [[Toi- Toi|Fuj- Fuj]]. Ściany ozdobione graficzną polemiką między fanami Wisły Płock i Legii Warszawa.
* '''Rondo''' wyposażone w baterie słoneczne i lampy. To by było na tyle zalet;
* '''Skrzyżowanie''' – wyposażone w fajne, migające na żółto światło i fotoradar. Szkoda, że nie widać samochodów nadjeżdżających z dróg poprzecznych;
* '''Most żelbetonowy''' – jak już było powiedziane, rezygnując z jakże ekscytującej przeprawy drewnianej, Wyszogród sam skazał sie na zapomnienie.


== Zobacz też ==
Najważniejsze elementy infrastruktury drogowej:
* [[Bednary (województwo łódzkie)|Bednary]]
* [[Łowicz]]
-wspomniane wcześniej znakomite rondo. Ma wyposażone w baterie słoneczne lampy. I to by było na tyle zalet;
* [[Płock]]


{{przypisy}}
-skrzyżowanie, wyposażone w fajne, migające na żółto światło i fotoradar. Szkoda, że nie widać samochodów nadjeżdżających z dróg poprzecznych.


{{miasta województwa mazowieckiego}}
-most żelbetonowy: rezygnując z jakże ekscytujacej przeprawy drewnianej, Wyszogród sam skazał sie na zapomnienie.
{{stopka|lokalizacja=52.3916666, 20.2|simc=0969356|terc=1419154|wikidata=Q569804}}
[[Kategoria:Miasta w województwie mazowieckim]]
[[Kategoria:Gmina Wyszogród]]

Aktualna wersja na dzień 10:56, 19 lut 2021

Każdy most w Wyszogrodzie urywa się w połowie

Wyszogród – prastary polski gród, położony nad Wisłą mniej więcej w połowie drogi z Płocka do Warszawy. Nieznany z tego, że jest nieznany.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Miasto znane kiedyś było z najdłuższego mostu drewnianego w okolicy, a cała Polska zimą ekscytowała się jego bohaterskimi zmaganiami z krą. Zastępując próchniejącą, poniemiecką konstrukcję nowoczesną, żelbetową przeprawą, mieszkańcy Wyszogrodu sami skazali się na zapomnienie.

Od tamtej pory o mieście można usłyszeć jedynie w CB Radiu, gdy kierowcy tirów wymieniają swoje uwagi na temat znakomitego ronda. Taki spadek popularności wzbudził rzecz jasna niezadowolenie mieszkańców, a na dodatek pogłębił istniejący od niemal 900 lat kompleks niższości w stosunku do pobliskiego Czerwińska, który może poszczycić się romańską bazyliką.

Ostatnio jednak mieszkańcy Wyszogrodu zaczęli odzyskiwać pewność siebie, a to za sprawą Biedronki, którą wybudowano tu w 2010 roku. Miasto awansowało do roli lokalnego centrum zaopatrzenia, choć znów czuje na plecach oddech Czerwińska, gdzie zbudowano Lewiatana.

Znane obiekty[edytuj • edytuj kod]

Wyszogród to dużej rangi centrum handlowo-administracyjne, a także ważny punkt węzłowy na trasie Płock-Warszawa i Sochaczew-Płońsk. Najważniejsze obiekty w mieście to:

  • BiedronkaMęka Mekka dla mieszkańców miasta i okolic, ludności napływającej latem i przybyszy ze Wschodu;
  • Postkomunistyczny dom handlowy w stylu późnego Gierka – być może kryptoreklamą będzie wspomnienie o znakomitej lodziarni, jaka tam się znajdowała;
  • Kościół – choć w sumie to w każdej polskiej wsi, tfu, mieście, jest jakiś;
  • Dworzec PKS – betonowa szopa z rozwalonymi ławkami i położony 10m Fuj-Fuj. Ściany ozdobione graficzną polemiką między fanami Wisły Płock i Legii Warszawa.[1]

Najważniejsze elementy infrastruktury drogowej[edytuj • edytuj kod]

  • Rondo – wyposażone w baterie słoneczne i lampy. To by było na tyle zalet;
  • Skrzyżowanie – wyposażone w fajne, migające na żółto światło i fotoradar. Szkoda, że nie widać samochodów nadjeżdżających z dróg poprzecznych;
  • Most żelbetonowy – jak już było powiedziane, rezygnując z jakże ekscytującej przeprawy drewnianej, Wyszogród sam skazał sie na zapomnienie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. ostatnio coś tam niby zrobili, ale dalej jest tak jak było, tylko są troszkę inne kolorki