Atomówki: Różnice pomiędzy wersjami
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 83.25.115.2; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Miszcz Joda.) Znacznik: rewert |
|
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika) | |
(Brak różnic)
|
Aktualna wersja na dzień 18:59, 25 lip 2024
Atomówki – kreskówka traktująca o trzech dziewczynkach obdarzonych supermocami[1]. Bajka opowiada też o ich ojcu, Profesorze Atomusie, który stworzył je omyłkowo[2], zmutowanej małpie Mojo-Jojo, burmistrzu miasta Townsville w USA[3] i innych mieszkańcach owego Townsville. Bójka, Bajka i Brawurka, bo takie mają imiona główne bohaterki, walczą z Mojo-Jojo i innymi złymi typami, tak jak też z potworami grasującymi w ich rodzinnym mieście. Trochę tak jak Superman.
Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]
Główne[edytuj • edytuj kod]
- Bójka – wielce mądra Atomówka i samozwańcza przywódczyni. Zawsze chce udowodnić, że jest najmądrzejsza, choć nie zawsze taka jest, za jaką się uważa.
- Bajka – najbardziej zdziecinniała Atomówka. Jest najdelikatniejsza z grupy. Blondynka, najmłodsza z sióstr (mimo iż powstały w tym samym czasie) Bójki i Brawurki.
- Brawurka – babochłop, najsilniejsza z Atomówek. Nie boi się nikogo, da każdemu złoczyńcy łomot, nawet Felerowi Lumpeksowi.
Pozostali[edytuj • edytuj kod]
- Profesor Atomus – przybrany ojciec Atomówek. Stworzył je przypadkowo poprzez związek X.
- Burmistrz – kurduplowaty burmistrz miasta Townsville. Bardzo lubi ogórki.
- Sara Bella – kędzierzawa doradczyni i kochanka Burmistrza. Burza rudych kudłów ciągle zasłania jej twarz, a mimo tego wszystko widzi. Małpa w czerwonym.
- Mojo-Jojo – główny czarny charakter w serialu i supermądra małpa. Chce za wszelką cenę pozbyć się Atomówek.
- Panna Kean – nauczycielka Atomówek.
- Elmer – chamski klejojad, który ma minę jakby zobaczył potwora. Je klej, i co najważniejsze – Je klej. Zapamiętałeś? Chyba tak. W jednym z odcinków obrażony przez Brawurkę przez co zjadł muchę z klejem (Wspaniały przykład dla dzieci)i zmienił się w To dziwadło.
Przypisy