Blender (program): Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M („Blender” przeniesiono do „Blender (program)”)
M (dr.)
Linia 17: Linia 17:
==Domyślne modele==
==Domyślne modele==
Swoistym sztandarem opisywanego programu jest głowa [[małpa|małpy]], która jest dostępna jako jeden z szablonów modeli dla <small><s>noobów, którym nie chce się zrobić własnego</s></small> początkujących. Oprócz tego są jeszcze:
Swoistym sztandarem opisywanego programu jest głowa [[małpa|małpy]], która jest dostępna jako jeden z szablonów modeli dla <small><s>noobów, którym nie chce się zrobić własnego</s></small> początkujących. Oprócz tego są jeszcze:
*kula - dość kanciasta na słabym sprzęcie, najczęściej używana do robienia <s>genitaliów</s> głów;
*kula dość kanciasta na słabym sprzęcie, najczęściej używana do robienia <s>genitaliów</s> głów;
*cylinder - nie chodzi tu o kapelusz;
*cylinder nie chodzi tu o kapelusz;
*<s>kurwa</s> krzywa - ulubiona przez użytkowników ze względu na angielską pisownię ''Curve'';
*<s>kurwa</s> krzywa ulubiona przez użytkowników ze względu na angielską pisownię ''Curve'';
*cube (czyt. kiub) - popularne pudło;
*cube (czyt. kiub) popularne pudło;
*Plane - Kwadrat, Noobki mylą z sześcian;
*plane Kwadrat, Noobki mylą z sześcian;
*MetaBall - Taki tam... Glut. Pro modelują z nich penisy które są bardziej zaawansowane.


==Wymagania==
==Wymagania==

Wersja z 15:16, 17 wrz 2011

Interfejs programu - prawda, że prosty?
Interfejs nowej wersji blendera 2.5x stał się jeszcze prostszy!
W Internecie można pobrać wersję trial.
Typowe dzieło w blenderze.[1]

Co za poje**ny program.

Typowy użytkownik o Blenderze

Ja w twoim wieku bawiłam się Blenderem (niem. tł. mikserem)!

Tekst babki opowiadającej o swoim trudnym dzieciństwie

Gdzie siem to włoncza?

Noob o Blenderze

W Rosji Radzieckiej to Blender robi grafiki 3D w tobie.

Radziecka inwersja

Blender (z ang. mikser) - komercyjny darmowy program to tworzenia grafiki 3D oraz renderowania obrazków w 2D. Jednym z głównych powodów owej darmowości jest fakt, że firma Makrohard nie maczała palców przy tworzeniu i propagowaniu programu.[2]

Ogólne

Blender miał być używany do robienia wielkich trójwymiarowych produkcji, a nawet gier. Jednak ze względu na brak pomocy technicznej (bo to darmowy program) jest dyskryminowany przez grafików. Interfejs jest tak zawiły, że nawet sam autor nie wie do czego służą niektóre przyciski. Ponoć to właśnie w Blenderze był został stworzony film Avatar, ale twórcy nie chcą się przyznać do korzystania z programów freeware, bo to odbiłoby się na ich wizerunku publicznym. Z tego powodu program ten jest używany głównie przez moderów do tworzenia darmowych dodatków do ulubionych gier i przez noobów do umieszczania w grach super-extra-hiper-mega zbroi i broni. Nierzadko w nim tworzone są modyfikacje usuwające ubrania z postaci[3]. Jako, że pierwotni twórcy gier robią tylko tekstury w intymnych miejscach - po ich usunięciu zostają puste miejsce, które, dzięki pomysłowości graczy, zostają zastąpione przez bardzo realne części ciała.[4]

Blender 2.5x

Przez ostatnie lata Fundacja Blendera starała się wprowadzić nowe funkcję i uprościć interface. Przełomowym okazał się pomysł zagęszczenia liczby przycisków na cm² okna Blendera. Zmieniono też motyw programu na ciemniejszy. Ponad to usunięto słynne niebieskie tło, tak uwielbiane przez Pr0, zastępując je szarym, już mniej słynnym. Całość operacji ma na celu przekonać użytkowników że program nadal jest intensywnie rozwijany.

Domyślne modele

Swoistym sztandarem opisywanego programu jest głowa małpy, która jest dostępna jako jeden z szablonów modeli dla noobów, którym nie chce się zrobić własnego początkujących. Oprócz tego są jeszcze:

  • kula – dość kanciasta na słabym sprzęcie, najczęściej używana do robienia genitaliów głów;
  • cylinder – nie chodzi tu o kapelusz;
  • kurwa krzywa – ulubiona przez użytkowników ze względu na angielską pisownię Curve;
  • cube (czyt. kiub) – popularne pudło;
  • plane – Kwadrat, Noobki mylą z sześcian;

Wymagania

Intelektualne

Blender to nie program dla niedzielnych użytkowników. Ci, którzy go opanowali w przynajmniej 50% mogą uważać się za geniuszy i automatycznie dostać się w szeregi Microsoftu, zostać generałem wojska, a nawet kardynałem w Watykanie.

Sprzętowe

Jako że renderowanie(przetwarzanie obrazu na film lub grafikę) jest bardzo obciążające dla systemu, wymaga dużej mocy obliczeniowej:

Windows

  • procesor 10 GHz (nie obsługuje procesorów firmy Anemicznych Młodych Dzi*ek )
  • 3GB RAM (+ 2 dla Visty, dzięki animowanemu kursorowi )
  • karta graficzna NieVidia DżiFors 666BMX lub odpowiednik Ati

Linux

Uruchomi się nawet na kalkulatorze.

Mac OS

Wszelkie próby uruchomienia Blendera w tym systemie kończyły się eksplozją komputera Bluescreenem zawieszeniem systemu.

Wady

Poza zawiłym jak turecki dywan interfejsem, Blender posiada niezliczone liczne wady wrodzone i ukryte. Jedną z największych jest długi czas oczekiwania na wy-renderowanie grafiki, niezależnie od posiadanego sprzętu. Toteż po rozpoczęciu renderowania lepiej zająć się na jakiś czas czymś innym. Inteligentni blenderowicze [5] używają w tym czasie kombinacji Alt+tab i grają w pasjansa, ponieważ nic innego się nie uruchomi w czasie renderowania, bowiem Blender korzysta ze skryptów użycia zasobów systemowych wprost z Visty. Inną (już wspomnianą) wadą jest całkowity brak pomocy technicznej[6] oraz instrukcja wyłącznie w języku mongolskim angielskim. To skutecznie ogranicza popularyzację programu. Poza tym do efektywnego użycia program wymaga dodatkowych skryptów zewnętrznych o wdzięcznej nazwie Pyta Python. Można je pobrać za symboliczną opłatę ze strony producenta[1]. Blender został także skorelowany z windowsowym generatorem BSOD-ów i pozwala na zwiększenia częstotliwości występowania o jakieś 15-25% (zależnie od posiadanej wersji systemu).

Wersja pudełkowa

Istnieje wersja pudełkowa programu. Która zawiera dodatkowe skrypty w zestawie. O dziwo nie otrzymujemy pudełka z programem, ale elegancką białą kopertę na płytę CD. Na płycie znajduję się zapisany w notatnikuTM link do strony, z której możemy pobrać program oraz instalator Internet Explorera, dzięki któremu będzie możliwe ściągniecie dodatkowego oprogramowania. Ciekawym add-onem jest także ekskluzywny szablon modelu - pierś kobiety z kurczaka,[7] która została użyta w jednej z reklam KFC .

Przypisy

  1. Wszelkie podobieństwo do męskich części ciała jest przypadkowe.
  2. Ale ponoć pracują nad aktualizacją do Windowsa uniemożliwiającą korzystanie z Blendera.
  3. Co potwierdzają użytkownicy Nonsensopedii Wikipedii
  4. Patrz obrazek
  5. Ponoć istnieją...
  6. Bo komu by się chciało pomagać za darmo?
  7. Co może mylić potencjalnych kupujących