Brudno (województwo lubelskie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Brudno (Brodway City, Brodłej Siti) – wieś w województwie lubelskim, powiecie parczewskim oraz w gminie Parczew.Jak nazwa wskazuje jest tu brudno

Położenie

Brudno od zachodu graniczy z (i tak większą) wsią Miłków, a od wschodu oczywiście z przedmieściem ParczewaKoczergami, od północy od wsi Glinny Stok oddziela ją ściek rzeka Piwo(nia), a od południa jak podejdziesz kawałek za pole to dojdziesz do torów, a za nimi: Stolica seksu. Wieś otoczona jest głuchym polem i kilkoma zapyziałymi drzewkami.

Demografia

Nie ma wątpliwości, że około 70% ludności Brudna stanowią rolnicy. Większość mieszkańców używa tutejszego języka:języka brudu.

Historia

Kiedy Parczew wyglądał jak prawdziwe miasto masa ludzi chciała osiedlić się w nim i stać się bufonowatymi mieszczanami, ale na jego terenie zaczęło brakować miejsca i postanowili koczować wokół jednej z jego bram. Z czasem ludzi przybywało coraz więcej, a ich obozowisko stało się najbrudniejszym, najbrzydszym, najobleśniejszym miejscem w całej I Rzeczpospolitej. i tak oto powstało Brudno, którego nazwa najlepiej odzwierciedla charakter tego miejsca.

Transport i komunikacja

Brudno posiada remizę, który służy jako miejsce spotkań tutejszej społeczności. Raz na tydzień przejeżdża tędy autobus do Lublina lub Radzynia Podlaskiego. Brudno posiada asfaltową drogę łączącą wieś z Siemieniem i Parczewem. Za wsią są stare, zardzewiałe tory kolejowe, które są ulubionym miejscem spotkań okolicznościowych pijaków. Jest także przystanek autobusowy na którym co weekend spotyka się młodzież.

Turystyka

Największa atrakcją tego regionu jest jazda rowerem po polnych drogach, a także granie w siatkówkę na pobliskim boisku i pływanie w kałużach.

Gospodarka

W Brudnie istniał kiedyś Sklep spożywczy, ale oczywiście został zamknięty.(bo było za brudno a żywność była skazona przez brud

Ciekawostki

  • Znajdują się tu liczne szklarnie, w których uprawia się m.in. pomidory.
  • Nie działa tu Internet. Autor tego hasła pisał go z koniczyny.