FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

Kraśnik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kraśnik – miasto i gmina w województwie lubelskim, w powiecie kraśnickim. Siedziba gminy Kraśnik.

Położenie[edytuj • edytuj kod]

Zamysł na herb był naprawdę świetny…

Leży – jak się patrzy na mapę Polski – to tam po prawej, niżej trochę, ale wyżej, niż góry. Na mapach Google Kraśnik porasta lasem, więc go nie widać. Jest jedynym miastem z zaplanowaną, zaraz po budowie morza obok zalewu, budową oceanu. Oczywiście wszystko nawadniane zasilaną przez oczyszczalnię i mleczarnię Wyżniankę, która od wielu lat dzielnie broni się jako rzeka niskiej czystości.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Kraśnik ma najnowocześniejsze rozwiązania komunikacyjne, takie jak 7 skrzyżowań ze światłami, z czego 2 w miejscach bez skrzyżowania. Ponadto w dzielnicy fabrycznej zbudowane jest mini rondo, które ze względu na swój ekscentryczny wygląd przez mieszkańców nazywane jest „podpaską” lub „zemstą Czubińskiego”. Ta komunikacja jest obsługiwana w większości przez przewoźników prywatnych jeżdżących tzw. busami, które wcześniej prawdopodobnie w Niemczech woziły kartofle. Ich stan jest coraz ciekawszy, dlatego niedługo zapewne zamiast nich na miasto wyjadą stare, milicyjne nyski. Wszystkie linie (a właściwie jedna ze swoimi mutacjami) kręcą się „wokół komina”, przez co dochodzi do wszelkich nieporozumień. Kierowcy mający dość jazdy w tę i nazad wolą pojechać do domu i nie wykonywać kursów. Rozkładów jazdy na przystankach brak, przewoźnicy zapewne na wzór stawiają sobie komunikację w Indiach.

Rada miasta[edytuj • edytuj kod]

Radni miasta dbają o mieszkańców do tego stopnia, że ustrzegą ich przed każdym, nawet nieistniejącym zagrożeniem jak LGBT, 5G, czy szkolne Wifi.

Religia[edytuj • edytuj kod]

Kraśnik to miasto gdzie kościoły rosną jak grzyby po deszczu. Jeden obok drugiego. Jest jedynym miastem w Polsce posiadającym kościół, który jest 3 razy mniejszy od swojej plebanii, która jest de facto willą zdolną pomieścić 200 osób, choć zamieszkuje ją obecnie około 5 księży. Na dodatek obok tego kościoła, 10 metrów dalej, jest budowany następny kościół.

Walory turystyczne[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Unikatowe warunki czynią z Kraśnika nie skażone cywilizacją sielskie centrum turystyki. Odrestaurowany Dworek Modrzewiowy, krystaliczny zalew, piękny rynek Starego Miasta oraz szczególna dbałość o czystość miasta i okolicy zaskarbiły sobie sympatię wszystkich mieszkańców Polski B, którzy przyznali miastu w nagrodę butelkę lubelskiego specyfiku – Perły. Sam Zalew Kraśnicki zasługuje na odrębny artykuł, władze latami zastanawiały się gdzie go umieścić, wszak miasto jest atrakcyjnie położone, do wybory były lasy, doliny, równiny. Zalew ostatecznie otaczają pola, kurniki i dwa bary.

Warto turystom przypomnieć, że najpopularniejsza fotografia bankomatu w Polsce pochodzi z Kraśnika.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]