Świat według Bundych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Szablon:Al Bundy

Główny bohater
Peggy – seksapil i urok
Bud Bundy jako raper
Steve jak zwykle wesoły i pogodny po kolejnym numerku z Marcy
Plik:OskarżonySteve.png
Steve kryminalista

W przeciwieństwie do innych twoich zabawek, ta nie posiada baterii.

Al tłumaczy Peggy, jak korzystać z odkurzacza

Uważam, że mózgi i wielkie balony powinny iść w parze, dumnie wprowadzając nas w dziewiętnasty wiek!

Mądrość Kelly na przykładzie

Praca?!

Przerażona Peggy

Nosisz majtki? Naprawdę się zmieniłaś!

Kelly do koleżanki

Czy muszę być plastrem szynki w kanapce z idiotów?

Bud podważający inteligencję swojej rodziny

Cholerna lala, przepuszcza powietrze!

Bud o swojej dziewczynie

Jest płaska i śmierdzi serem, ale to nie pizza.

Al o Marcy

Świat według Bundych – amerykański serial dokumentalny opowiadający o współczesnym mesjaszu oszukanym przez los. W oryginale film nazywa się Married… with children, ale polski tłumacz oblał sprawę i wymyślił taki a nie inny tytuł, przez co wielu błędnie uważa ten film za amerykańską wersję Kiepskich. Serial opowiada o życiu amerykańskiej klasy średniej reprezentowanej przez uczciwego Ala Bundy'ego, który kocha swoją pracę.

Fabuła

Serial skupia się na życiu Ala Bundy'ego – inteligentnego pracownika sklepu obuwniczego, przedstawiciela amerykańskiej klasy średniej. W każdym odcinku pojawiają się przemyślenia głównego bohatera, oparte o filozofię Schopenhauera i Nietzschego. W codziennym życiu zmaga się z żoną Peggy (która generuje 15% amerykańskiego PKB poprzez kupno bezużytecznych przedmiotów z telezakupów), myślącym (trochę inaczej) Kelly oraz synem Budem, który w 100% jest kopią ojca. Oprócz tego przewijają się także sąsiedzi.

Bohaterowie

  • Al Bundy – absolwent liceum Polk High, o którym pies z kulawą nogą nie słyszał. Cztery przyłożenia w jednym meczu bardzo motywują go do życia oraz pracy w sklepie z damskimi butami, gdzie przychodzi ustawicznie niezidentyfikowana z imienia, nazwiska i peselu „Gruba baba”. Al ma nieco koszarowe poczucie humoru, nie dba o takie aspekty represji systemowej jak savoir–vivre czy choćby pozory znajomości podstaw wiedzy o stosunkach interpersonalnych. Pod tym względem można zdiagnozować u niego zespół Aspergera. Sprawia wrażenie, jakby wykonywana praca była dla niego przykrym obowiązkiem, podczas transmisji TV prawą dłonią dokonuje zabiegu palpacji brzucha, chianti zapija konserwami. Wielkim marzeniem Ala jest nadejście dnia, w którym nudziłby się drożej. Jak spojrzymy się na jego narzekanie to aż trudno uwierzyć, że jego przodkowie pochodzą z Anglii a nie z Polski. W jednym z odcinków został obrzezany. Jeden z Wielkich Przedwiecznych.
  • Margaret „Peggy” Bundy (dawniej Wanker) – żona Ala i największy nierób oraz „Leń publiczny nr 1” w historii Chicago. Kiedy Peggy była w ogólniaku, bardzo dobrze znała chłopców, a szczególnie tych z drużyny footballowej. Po pewnym czasie poznała lidera tej drużyny i legendę miasta – Ala Bundy'ego,który zakochał się w niej. Pewnego radosnego dnia, gdy Al zdobył cztery przyłożenia w jednym meczu, postanowił to uczcić z Peggy. Niestety, podczas „zabawy” Peggy z Alem, w jego „Dodge'u”, pękła prezerwatywa, i tak narodziła się Kelly. Al był zmuszony[1] ożenić się z młodą Wankerówną i zostać na zawsze nędznym sprzedawcą butów. Peggy wspaniale zajmuje się domem. Robi to siedząc na kanapie, jedząc czekoladki, oglądając „Oprah Winfrey Show” i zrzucając obowiązki na innych. Codziennie Al próbuje ją zabić krzycząc PRACA.
  • Kelly „Kluseczka” Bundy – córka Ala i Peggy, siostra Buda. Typowa blondynka cechująca się niewyobrażalną bystrością umysłu. Niewiele wiemy o dzieciństwie Kelly. Wiadomo, że gdy była małą dziewczynką, walnęła głową o poręcz fotela dodge'a swojego ojca. Spowodowało to u niej narastające zidiocenie, którego nie powstrzymałby nawet Sigmund Freud. Kelly od dawna chorowała na nadmiar witaminy G. Doszło do tego, że stała się niemalże analfabetką i jedyne słowa, jakie potrafiła poprawnie napisać to jej imię i „kot”. Poza tym, gdy przyswoiła jedną informację, druga odlatywała w siną dal.
  • Bud „Pryszcz” Bundy – postać, która jedyna w jakiś sposób mądra postać w serialu. Już od kiedy Bud stał się nastolatkiem, jego problemem były dziewczyny i seks, a właściwie ich brak. Próbował wielu, naprawdę wielu sposobów, ale zwykle kończyło się to dla niego marnie. Nie wiedział, dlaczego tak się dzieje. Mimo to Bud miał dziewczynę. Była wykonana z gumy i miała na imię Isis. To właśnie ze względu na Isis stał się radykalnym mężczyzną, traktującym kobiety przedmiotowo.
  • Isis (czyt. Ajsis) – samozwańcze państwo, założone przez islamistów gumowa lala Buda. Isis służy Budowi jako zastępstwo dziewczyny. Wykonuje on z nią szereg czynności, które większość ludzi robi z ludźmi[2]. Isis była (nie)sprawiedliwie wyśmiewana przez Kelly. Kiedy Bud wreszcie znalazł sobie prawdziwą dziewczynę[3] udawała, że sprawdza, czy nie ma wentyla na powietrze. Mimo tak strasznego „okrucieństwa” siostry, Bud ani Isis się nie załamali. Istnieje wiele teorii na temat tego, jak Bud zdobył tę gumową lalę. Zgodnie z najpopularniejszą wersją (czyt. według wersji Buda), kupił go od islamistów Bud dostał ją, gdy dla żartu zamówił gazetki dla panów. Pewnego dnia nastąpiła rzecz, której Bud się nie spodziewał. Straszne dziecko, jakim był adoptowany Siódmy, ogarnięte manią niszczenia, okrutnie zamordowało Isis. Bud długo nie mógł pozbierać się po tejże tragedii. Isis najprawdopodobniej została zastąpiona przez Buda inną gumową lalą i nazwana tym samym imieniem na cześć zmarłej lalki.
  • Buck – przykład postaci, która z góry jest skazana na porażkę w wyniku pechowego miejsca urodzenia. Jako że pech jest dożywotni, to Buck zamiast siedzieć w niebie wrócił do rodziny Bundych pod postacią nowego psa – Lucky'ego. Buck był dużym, wspaniałym psem. Mimo to brakowało mu czegoś. Było to mianowicie jedzenie.
  • Marcy D'Arcy (dawniej Rhoades) – kurczak. Marcy jest zagorzałą feministką należącą do „Klubu Kobiet”. Zdecydowanie potępia mężczyzn i wszystko, co z nimi związane. Nienawidzi szczególnie Ala Bundy'ego, gdyż ten śmieje się z pewnych dwóch części ciała, które (chyba) posiada, i nazywa ją „kurczakiem”. Pracuje w banku „Kyoto”. Najprawdopodobniej w latach 80-tych ubiegłego wieku Marcy zmusiła do ślubu poślubiła Steve'a. „Wychowała” go tak, że został wegetarianinem, przestał oglądać sport, i nie mógł podjąć żadnej decyzji bez niej. Po pewnym czasie Steve miał dość bycia pantoflarzem i rozwiódł się z Marcy, która od chwili rozwodu nachodziła dom sąsiadów – Bundych, wyżalając im się z powodu swojej samotności.
  • Steven „Steve” Bartholomew Rhoades – były mąż Marcy D'Arcy. Przed małżeństwem z Marcy Steven miał własny samochód i był mężczyzną. Kiedy jednak się z nią ożenił, stał się strasznym pantoflarzem, nie mogącym podjąć decyzji bez zgody Marcy. W 1987 Steve i jego żona przeprowadzili się do nowego domu w Chicago i po kilku miesiącach pierwszy raz odwiedzili Bundych. Dla Steve'a znajomość z Bundymi nie była zbyt dobra, gdyż jego sąsiad udzielał mu „dobrych rad”, których on słuchał i robił idiotyczne rzeczy, za które obrywał od Marcy. Potem wziął rozwód i wyniósł się do lasu.
  • Jefferson D'Arcy – mąż Marcy. W młodym wieku D'Arcy wstąpił do Całodobowej Inwigilacji Amerykanów. Miał wspaniałe wyniki, ale zwolnili go za niemożność zabicia Fidela Castro. Potem z niewiadomych powodów trafił do więzienia. Parę lat po tym jak uciekł wyszedł poznał Marcy Rhoades, z którą się ożenił[4] i którą do dziś okrada z którą wiedzie dostatnie życie rozpaczliwie poszukując pracy.
  • Opona Zapasowa Dixon – postać tylko z jednego serialu. Tak naprawdę jest to Moses Hightower z serii filmów Akademia Policyjna, który podpadł porucznikowi Harrisowi i został przeniesiony jako cieć do Chicago. Tam okazało się, że Hightower znał Ala od podstawówki i miał z nim niewyrównane rachunki.
  • Siódmy – pasożyt brata Zeda z Akademii Policyjnej, który został podrzucony Alowi i Peggy. Peggy traktowała go jak swoje dzieci, z tą różnicą, że karmiła dzieciaka raz dziennie a nie raz tygodniowo.
  • Miranda Veracruz de la Hoya Cardinal – pani pasożyt z Meksyku, która opowiada o ważnych wydarzeniach z Chicago.
  • Teściowa Ala – kobieta o wielkim serce (i przy okazji wielkiej wątrobie, żołądku i innych organach). Nazywa siebie Masełkiem. Jest na tyle duża, że rękaw z jej koszuli jest jednocześnie całym strojem dla Ala.
  • Griff – kolega Ala z roboty. Czarny, trafia mu się tyle samo grubach bab co Alowi, ale przy okazji odwiedzają go ładniejsze klientki.

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach to podobno odcinek specjalny Bundych, wyemitowany w ósmej serii zakończonej w 2003 roku (kit z tym, że ostatnie odcinki samego serialu powstały w 1997). Jest to coś w rodzaju serialu dokumentalnego, w którym aktorzy ze Świata według Bundych wspominają stare dobre czasy, gdy występowali w tym serialu i brali za to miliony dolarów rozśmieszali tłumy ludzi. Na początku było Słowo reżyser raczy nas jakże wspaniałą sceną, w której Al Bundy, po wyjściu z toalety, wyciera ręce o głowy swoich dzieci. Następnie zostają przedstawieni bohaterowie występujący w tymże odcinku specjalnym. Chwilę później występujący w „Spotkaniu po latach” wyjaśniali ogłupiałym masom, jaka jest różnica między Married… with Children a Bill Cosby Show (przyznaj, że nigdy nie oglądałeś Bill Cosby Show, bo Polsat nie kupił na to licencji). Następnie mamy opowiastki aktorów, które interesują tylko nerdów z tego serialu.

Przypisy

  1. Ojciec Peggy podczas przysięgi ślubnej przykładał mu strzelbę do głowy
  2. Oczywiście większość nie znaczy wszyscy
  3. Nie, nie gumową
  4. Był mocno pijany

Szablon:Bundy