Wejherowo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 02:34, 24 lip 2011 autorstwa Artur21 (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Kradziej. Ofiarą rewertu jest 85.237.165.182.)

Wejherowo – miasto o charakterystycznym kształcie – długie, wąskie, położone w dolinie, a w każde lato podtapiane przez opady. Przez środek miasta przechodzi szlak handlowy z Trójmiasta do Szczecina. 2 lutego 2002 r. Wejherowo zostało wpisane do księgi rekordów Guinnessa w kategorii „największe zadupie świata”. Nie wiadomo czemu ludzie z takiego zaszczytu się nie ucieszyli. W zasadzie nie ma tutaj nic prócz sklepów marki Biedronka.

Kultura

Nie ważne, że miasto liczy kilkaset lat. Tutaj centrum kulturalnego mieszkańcy jeszcze się nie doczekali, ale do czasu właśnie buduję się full wypasiony budynek, który kosztowo porównywalny jest do budowy stadionu narodowego.

Historia miasta

Właściwie nie wiadomo do końca jak, skąd i dlaczego to miasto leży w granicach Polski. Gdy nagle w 1643 pojawiło się na mapach, od razu stało się stolicą i to nie byle jaką, bo Państwa Kaszubskiego. Wejherowo (w języku tutejszej ludności Wejrowò) zostało złożone przez gbura i narcyza Jakuba Wejhera, który był tak zapatrzony w siebie, że bał się, iż po śmierci zostanie on zapomniany i nazwał swoją osadę swoim nazwiskiem.

Ludność

Miasto liczy 47 188 mieszkańców, a ta liczba ciągle wzrasta. W Wejherowie ludność jest zróżnicowana:

  • 65% ludności to Kaszubi (mieszanka Niemca, Polaka, Szweda i Kanadyjczyka);
  • 20% ludności to Cyganie;
  • 10% ludności to Romowie;
  • 5% ludności to Polacy.

Dzielnice miasta

Miasto dzieli się na kilka dzielnic między innymi:

  • Nanice – swoiste centrum miast. Możemy tu znaleźć wszystko, co nam potrzeba, od zegarmistrza aż po szewca. Znajduje się tu wielki targ, na którym handlują Romowie i Cyganie swoimi towarami.
  • Kaszuby – jak sama nazwa wskazuje, w tej części miasta mieszkają wieśniacy, którzy chodzą na boso i uprawiają role. Specyficzne jest to, że nie mają oni nie tylko obuwia, ale i odzieży.
  • Śmiechowo – obszar położony na krańcu miasta. Panuje tutaj bród, smród i zaraza. Na tych terenach mieści się wieli cmentarz, na którym w nocy straszy. Ludzie z tej dzielnicy mają nieustanną padaczkę i bez przerwy się śmieją, dlatego Śmiechowo ma taką nazwę.
  • Stare miasto – właśnie ten rejon jest sercem miasta. W godzinach od 22 do 6 rano lepiej tędy nie podążać, bo można oberwać! Natomiast w godzinach dziennych na pęczki można spotkać żebraków biedaków i emerytów.

Ciekawostki

W 2000 roku miasto zostało zaatakowane przez nieznaną w innych rejonach kraju, jak i świata, dziwną bakterię o nazwie „Orlex”. Już 50% mieszkańców miasta zostało zainfekowanych tym wirusem i liczba ta ciągle wzrasta, a choroba przenosi się na sąsiednie wioski.