Liga Mistrzów UEFA 2010/2011

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Trofeum zwycięzcy... Fajne,co?
Tryiumfatorzy Ligi Mistrzów

W sezonie 2010/2011 Ligi Mistrzów UEFA tryumfowała FC Barcelona po wygranej 3:1 z Manchesterem United. Szkoda tylko tego, że nie obyłoby się bez sporej łapówki dla sędziego. Do półfinału sensacyjnie doszło Schalke, które z kolei dało sędziemu za mało. Również Real Madryt został w półfinale ofiarą korupcji Barcy. W przerwie zarząd Barcy, ich przeciwników, dał drobny upominek sędziemu. Efekt? Czerwona kartka dla Pepe Pana Dziobaka!

Kwalifikacje

Ale zacznijmy od początku... 29-30 czerwca oraz 6-7 lipca potęgi takich krajów, jak Polska (na szczęście jeszcze nie), Andora, Malta, Czarnogóra i San Marino stoczyły bój o udział w drugiej rundzie.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Jeżeli Lech Poznań nie awansuje z 2 do 3 rundy kwalifikacji. to wyprzedzi nas Czarnogóra i będziemy grać za nich w pierwszej. Na nasze szczęście Kolejorz awansował do 3. rundy po zaciętym boju i serii rzutów karnych załatwiliśmy 1:1, k.9:8 potężny Inter Baku. To tylko dowód na to, że lepiej strzelamy z miejsca niż z biegu. Z takimi wynikami daleko nie zajdziemy...

Moje ostatnie słowa stały się prorocze. Sparta Praga w 3. rundzie pokonała nas w dwumeczu 2:0. I tu kończy się przygoda polskich klubów z Ekstrakasy (bo dawaliśmy jej za mało) w tym sezonie LM.

Nadeszła 4. runda, zwana play-offami. Tu grały już większe firmy, takie jak Tottenham, Werder Brema, Sevilla FC czy Ajax Amsterdam. Tylko hiszpańskiemu klubowi się nie udało. Reszta przeszła. Czas więc na fazę grupową...

Faza grupowa

To już wyższa półka! Za wysoka dla polskich klubów, którym nawet napoje wysokoenergetyczne i narodowy trunek nie pomogą!

Grupa A

Tu trafił Inter Mediolan, obrońca tytułu, który o dziwo, przegrał na wyjeździez ostatecznie ostatnim w tabeli Werderem i tym, który awansował z pierwszego, wspomnianym już kwalifikantem - Tottenhamem oraz zremisował z Twente. Wszystkie mecze u siebie wygrał i z 2. miejsca udało mu się wejść do fazy pucharowej.

Grupa B

Pierwsze miejsce ma Schalke, które przegrało tylko z trzecią Benficą. Drugi był Lyon, a Hapoel Tel Awiw poszedł się bujać.

Grupa C

Zdjęcie z meczu Bursaspor - MU

Manchester United zajął 1. miejsce, nie przegrywając żadnego meczu. Drugi place i awans wywalczyła Valencia, do LE spadli Rangersi, a kiepski Bursaspor (bidulki, nie stać ich na kupno nawet żółtej kartki dla Giggsa) odpadł z turnieju.

Grupa D

Barca (pseudonim UEFA) mistrzem grupy, mistrzem turnieju, mistrzem Hiszpanii... Brakuje im jeszcze tyko mistrzostwa w bandy! Obok nich awansowała Kopenhaga.

Grupa E

Najporządniejszy klub z Ligi Hitlera wygrał grupę. Samo za się prosi, aby śpiewać ulubioną piosenkę Gmocha: Bayern, baaaaaayern! Bayern to idioci! Z Gomezem na czele! Drugie ma Roma, ale kogo to obchodzi?

Grupa F

Tu trafiła Chelsea. Raz przegrała, ale pozostałe 15 punktów, jak Sebastian Vettel dochodzi po pijaku do bolidu, doszły do londyńskiego klubu.

Grupa G

W tej scence nie widać łapówki, którą wówczas dano Howardowi, ale widać jej skutki

Real Madryt, AC Milan i Ajax Amsterdam - to grupa śmierci. Wygrał Real, którego bilan wygląda tak: 5 zwycięstw, 1 remis. Też tak chcesz? Zapraszam tutaj. Ale kontynuujmy: ten wynik zawdzięcza debilowi lubiącego dostawać różne prezenty. Awansował jeszcze Milan, Ajax wylądował w LE. Był jeszcze Auxerre z Dudką, ale jego 3 punkty mówią same za się.

Grupa H

I wreszcie grupa H... Gra tu Arsenal, a Wojtek Szczęsny wpuścił tylko 3 bramki. A Fabiano 4.

Faza pucharowa

Sędzia finału we własnej osobie

Tu trafiło 16 zespołów w 8 parach, ale my tak jak Polsat skupimy się przede wszystkim na Barcy, nie "bo tak", ale dlatego, że w 1/8 finału grali z Arsenalem, a Nieszczęsny wpuścił aż 4 bramki. Szachtar Donieck rozgromił Romę, a mecz sędziował Howard Webb. Awansowały również Real, MU, Schalke, Tottenham, Chelsea i Inter.

Ćwierćfinał

Wspaniały stadion Wembley na Wronkach w Londynie

Real tu rozgromił Hotspur 5:0, Schalke załatwiło Inter Mediolan, który wcześniej załatwił Bayern Monachium, Barca zniszczyła ambicje klubu z Doniecka, a Manchester United pokonał klub ze swojego kraju zwany Chelsea F.C..

Półfinał

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
Guardiola po meczu finałowym

Czuć było już atmosferę finału... Schalke trafiło jednak na MU, które kupiło mecza za tysiąc nie dało im absolutnych szans. Ciekawiej było w Gran Derbi między FCB a Realem. Do przerwy bez bramek. W przerwie Pinto za bójki dostał wysoką nagrodę. Po przerwie Dani Alves symuluje ostry faul, a Pepe wylatuje z boiska. Potem Barca zdobywa dwie piękne bramki, które strzela Lionel Messi. A finalistami meczu na Wembley zostali... FC Barcelona i Manchester United

Finał na Wembley

28 maja 2011, 20:45: zaczął się mecz finałowy. Na stadionie wrzawa, słychać ich 2 razy głośniej niż komentarz. W pierwszych minutach piłka utrzymywała się spokojnie na środku boiska, obie ekipy mają równe posiadanie piłki. Do czasu. 27. minuta - podanie do Pedro Rodrigueza i GOOOOOOOOOOL!!!! 1:0 dla Barcelony! Piękny strzał i pada bramka! 7 minut później genialna piłka do Rooneya i GOOOOOOOOOOL!!!!! 1:1 na stadionie Wembley! Wayne Rooney strzela bramkę i mamy remis. 43 minuta - rzut wolny... i niewiele zabrakło, a Pedro miałby drugą bramkę. A więc do 1. połowy 1:1 na stadionie Wembley.

I tak 10 minut po wznowieniu meczu Messi w środku pola. Strzał sprzed pola karnego... I GOOOOOOOOOOOOOOOOLASO!!!!! 2:1 dla FCB! Leo Messi! Po kliku minutach żółta kartka dla Alvesa za faul taktyczny czy coś takiego. Strzelają gracze Barcy raz za razem ale to w słupek, to Edwin Van Der Sar broni... Aż w końcu 70 minuta - Przy piłce Messi, strzał zablokowany, David Villa i GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:1 Villa! I nic się nie zmienia. A więc FC Barcelona tryiumfatorem rozgrywek Ligi Mistrzów w tym sezonie!