Australia (kontynent)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „09:34, 20 gru 2021” przez „Ryk2 (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Australia – niewielki kontynent na półkuli południowej. Odkrył go niejaki James Cook. Właściwie był on trzeci na tej ziemi, ale to on zdecydował, że tam można budować chaty.

Warunki naturalne[edytuj • edytuj kod]

Australijczyk w Australii

Australia jest jak obwarzanek – tylko przy linii brzegowej da się żyć, środek jest surowy i gorący. Jedyne organizmy zdolne do przetrwania w takich warunkach to kangury i Aborygeni. Wszystko jest tam wyschnięte na pieprz i bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek wodę. Jest to więc idealne miejsce dla wszelakich programów typu „Przetrwaj jak najdłużej” itp.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Ukształtowanie geograficzne Australii

W Australii łącznie w prawie 100% występują 3 rodzaje terenu: pustynia kamienista, pustynia żwirowa i pustynia piaskowa. Resztę zajmują miasta (o dziwo jest ich tam kilka) i przez przypadek powstałe lasy. Ciekawe jest to że co roku na aborygeńskie święto smażenia kiełbasek te lasy płoną hektarami i mimo tego jest ich coraz więcej. Jeśli nie straszny ci miesięczny marsz przez pustynię możesz odwiedzić 2 najbardziej znane miejsca: Górę Kościuszki (nazwa podobno pochodzi naszego Kościuszki ale niektórzy wietrzą w tym teorię spiskową Onych) oraz wielki klocek Lego znany pod nazwą Ayers Rock. Atrakcją turystyczną są także znaki „Uwaga kangur!”. Nacieszenie się tym cudem jednak nie jest możliwe- zanim mu się przyjrzysz po masce twojego Merca przebiegnie tabun kangurów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.