Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Wyspy Marshalla

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Główny port lotniczy Wysp Marshalla wraz z siecią autostrad

Wyspy Marshalla – 1225 wysepek na Pacyfiku, które znalazł niejaki John Marshall z Ramsgate. Zaginął szukając 1226-tej...

Historia[edytuj • edytuj kod]

Na Wyspach Marshalla nie działo się nic ciekawego. W XIX wieku byli tu ponoć Niemcy, co zostało utrwalone w ludowych malowidłach przedstawiających pikenhauby. W 1944 roku Amerykanie w ramach wyzwalania niezaludnionych wcześniej wysp wytłukli ponad 11 tysięcy Japończyków. Następnie w atolu Bikini urządzili sobie wybuchownię dla bomb atomowych. Kiedy im się znudziło, w 1986 roku ofiarowali Wyspomarshallczykom niepodległość, bomby zabierając ze sobą.

Ustrój polityczny[edytuj • edytuj kod]

Niejaki Marshall

Wyspy Marshalla są demokracją parlamentarną. W parlamencie zasiada 33 parlamentarzystów, tj. 0,0026938775510204081 na wyspę. Głosowanie odbywa się przez rzucenie orzechem kokosowym w aktualnego szefa Rządu.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Na Wyspach Marshalla uprawia się kokosy, wykorzystywane następnie w celach politycznych. Innych rzeczy się nie uprawia, gdyż rosną same, pod warunkiem, że nie zwieje ich do morza jakiś tajfun. Ważną gałęzią przemysłu jest przemysł stoczniowy, który w latach 1980-1990 osiągnął pułap 8 dłubanek i 1 piroga.

Sport[edytuj • edytuj kod]

Reprezentacja Wysp Marshalla brała udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie dziwnym trafem nie zdobyła żadnego medalu. Wystąpiła też na mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Berlinie, również nie zdobywając żadnego medalu. Reprezentował je tam wówczas niejaki Phillip Poznanski, który wcześniej nie załapał się do kadry Smudy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. No co? Przecież podlegają pod USA