Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Wyspy Salomona

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wyspy Salomona – państwo wyspiarskie składające się z kilkunastu malutkich wysepek położonych gdzieś na Oceanie Spokojnym. Kraj ten słynie z wielu światowego formatu aktorów, sportowców, polityków, pisarzy, poetów, piosenkarzy, malarzy oraz nonsensopedystów.

Niestety, ze względu na wszechobecną cenzurę, ich sława nigdy nie przekroczyła granic ojczyzny. Wyspy Salomona znane są z tego, że nie posiadają herbu, tylko logo.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wyspy te były niezamieszkane aż do roku (jeżeli masz 5 z historii to wpisz tutaj, który to rok), kiedy to odkryła je pokojowo nastawiona[potrzebne źródło] flota z Izraela, wysłana przez ówczesnego guru Żydów – Króla Salomona. Nazwa geograficzna pochodzi właśnie od sponsora wyprawy, mimo że odkrycia dokonał ktoś zupełnie inny. W krótkim czasie nowa ziemia została zaludniona.

Wszystko było piękne i wesołe aż do czasu, gdy na pobliskiej rafie koralowej rozbił się brytyjski tankowiec transportujący ropę naftową. Mieszkańcy wysp okazali się niezwykle gościnni: przyjęli Brytyjczyków jak braci, a ci wykorzystali ich jak braci. Powiadomili (zapewne za pomocą Gadu-Gadu) swoich rodaków o możliwości założenia kolejnej kolonii. Statki pełne więźniów z przepełnionych brytyjskich więzień przybyły w przeciągu kilku miesięcy. Z powodu dużego przeludnienia postanowiono usypać jeszcze kilka wysepek. Kilka lat później ustanowiono angielski językiem urzędowym, a rdzennych mieszkańców wyspy przeprogramowano na niewolników. Mimo to do dziś są oni praktykującymi judaistami i płynnie znają język hebrajski.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Takich ludzi można spotkać tam na ulicy.

Mimo że kraj ten nie znaczy zbyt wiele na arenie międzynarodowej, to należy zachować należny mu szacunek, albowiem należy do Imperium Brytyjskiego i znajduje się pod okupacją sprawiedliwymi rządami Jej Królewskiej Wysokości.

Administracja[edytuj • edytuj kod]

Kraj dzieli się na kilka województw, posiada trochę miast i trochę więcej wsi. Niestety żadne z nich nie jest nikomu znane z nazwy, a jedynie z opisów napalonych emerytów na GG.

Wojsko[edytuj • edytuj kod]

Armia nie istnieje, ponieważ cała dostępna broń jest natychmiast przesyłana partyzantom z sąsiedniej wyspy Bougainville, która jest częścią Papui-Nowej Gwinei, ale bardzo chce być niepodległa (a nie będzie, dopóki Papua nie wykopie stamtąd całej miedzi i złota).

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Głównym źródłem zarobków mieszkańców wysp jest produkcja nart o wątpliwej jakości marki Salomon. Pewne dochody przynoszą również połowy grzybów i rybobranie. Chłopi zajmują się również uprawą roślin (w szczególności tytoniu, kokosów i konopii), ale nie generuje to żadnych zysków.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Żeby się tam dostać nie potrzeba paszportu, wizy ani niczego takiego. Wystarczy kajak i dużo chęci.
  • Sportem narodowym są szachy, co w miejscowym języku znaczy :Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment do pierwszej krwi na pionki.
  • Rolę dowodu tożsamości pełni karta członka Greenpeace.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]