Miastko
Miastko – małe miasto nad Studnicą, w woj. pomorskim, w powiecie bytowskim, siedziba gminy Miastko.
Historia
Dawno, dawno temu przez kilka wieków mieszkańcy kłócili się ze Szwabami o prawa miejskie. W 1617 roku Miastko liczyło aż 350 mieszkańców, co przyczyniło się do dania im praw miejskich. To nie spodobało się osadnikom z pobliskich wiosek i ci, zazdrośnicy, zaatakowali pamiętnej nocy 26 czerwca 1719 roku miastkowian wielkimi deskami. Odtąd co roku pustoszyli Miastko, nie dając przeżyć nawet biednym mrówkom.
Z czasem coroczność weszła do tradycji i stała się miejscowym sportem. W 1945 specjalni goście, sowieci, wybili 70% budynków w mieście. Polacy w końcu w 1990 roku zabronili ataków na Miastko.
Infrastruktura
Rada miejska stara się wybudować jak najwięcej rond, aby dorównać Kościerzynie, gdzie na jednego mieszkańca przypada 1,5 ronda. Przez Miastko przebiega jedna droga krajowa, która jest jednocześnie miejscem spotkań kulturalnych Miasteckich skinheadów
Rozrywka
W ramach poszerzania horyzontów z dziedziny rozrywki, administracja ludowa postanowiła zaorać wszelkie boiska do gry zespołowej i posadzić tam buraki.
Głównym sposobem rozrywki w Miastku jest internet. Tutejszym dostawcą internetu jest PET RUS. Transfery którymi nas zaszczycą są bardzo zdołowane (jak w dolnym kongo) i społeczeństwo jest bardzo niezadowolone z takowego postępowania tego przedsiębiorstwa. Siedziba Petrusa znajduje sie na ulicy Długiej 10. Obsługuje tam fajny gruby facet w niebieskiej koszuli.
Rumel
Urodził się w dolinie Hammera w 1772 jako syn pustelnika.Jego legenda głosi że jest nieśmiertelny i raz na jakiś czas uczestniczy w Zlocie motocyklowym. Rozbójnik w czapce z przepasaną torbą myśliwską w pasie. Ma przeszczepione ręce dzięki którym umiejętnie kradnie i włada językiem migowym. W czasie II wojny Mostowsko-Bytowskiej był Polskim agentem piechoty lotniczej w niemieckich jednostkach Krrig Marine. Jego pseudonim wojenny to Commodore C4. Późniejszy aktywista komunistyczny po upadku muru Berlińskiego w demokratycznej Polsce.Otworzył działalność gospodarczą w Miasteckim ADemie W roku 2009 jego pomnik, który zakupiła gmina Miastko został przepołowiony w pół i wysłano go do Konserwatorium Renowacyjnego w Woodnarr Villige gdzie w jego miejsce trafi falsyfikat a oryginał zostanie przerobiony na palety przemysłowe. Po za tym w wekeendy Rumel organizuje wyścigi Psów czyli kto kogo pogryzie? O puchar "Ministerstwa gier i zabaw oraz imprez hucznie zakrapianych" Nieoficjalnie Rumel należy do partii "Czerwonych twarzy i granatowych nosów" Raz na jakiś czas wsiada na swój motocykl marki Dniepr i pali gumę. Wiadomości o Rumelu pochodzą z nieoficjalnych źródeł geotermalnych występujących pod postacią trunku zwanego piwem.