Hrabia Dooku
UWAGA PADAWANIE! Przez radę Jedi zatwierdzony artykuł ten został! Na Ciemną Stronę Mocy ścieżką wandalizowanie go jest! |
Hrabia Dracula Dooku – Jedi nawrócony na ciemną stronę Mocy. Alter ego Sarumana, uskuteczniający swe intrygi zarówno w Śródziemiu jak i w odległej galaktyce.
Biografia[edytuj • edytuj kod]
Droga na ciemną stronę[edytuj • edytuj kod]
Dawno, dawno temu Hrabia Dooku należał do porywającej dzieci sekty, znanej jako zakon Jedi, czuł jednak niezdrowy pociąg do ciemnej strony, toteż będąc mistrzem intryg wcielił w życie plan, mający na celu uczynienie go nowym uczniem Sidiousa. W tym celu zlecił swojemu dawnemu padawanowi, Qui Gonowi wyeliminowanie konkurencji, poprzez ubicie Dartha Maula. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem, bowiem Maulowi udało się ubić Qui Gona i jego uczeń musiał dokończyć robotę za niego. Niestety, Obi-Wan okazał się być partaczem, przez co Maul przeżył, przynajmniej w pięćdziesięciu procentach. Na szczęście jednak dla Hrabiego, Sithowie kierowali się zasadą dwóch a nie półtora, więc z braku lepszych kandydatów Darth Sidious zgodził się przyjąć Dooku na swojego ucznia.
Nauki u Sidiousa[edytuj • edytuj kod]
Po przejściu na ciemną stronę otrzymał on lekko wykrzywioną, choć wciąż działającą czerwoną jarzeniówkę, oraz przyjął imię „Darth Tyranus”, na cześć ulubionego dinozaura[1]. Dooku, jako były Jedi, charakteryzował się niechęcią do zabijania. Z tego też powodu zatrudniał Jango Fetta, który zatrudniał Zam Wesell, która zatrudniała droida, który zatrudniał dżdżownice, by robiły to za niego.
Śmierć[edytuj • edytuj kod]
Dooku męczył fizycznie i psychicznie Obi-Wana, wmawianiem mu kompletnie nieistotnych faktów o senacie będącym pod kontrolą lorda Sithów, oraz jego ucznia, Anakina Niebochoda, któremu odciął rękę, za co ten odwdzięczył mu się ściętymi nadgarstkami, a na końcu headshotem z lightsabera. Ponieważ jednak w odległej galaktyce nikt nie jest w stanie umrzeć, nie jest wykluczonym, że jeszcze usłyszymy o Darcie Tyranusie, nawet, jeśli zostałby zdegradowany do roli żywej głowy w ciele cyborga.
Zobacz też[edytuj • edytuj kod]
Przypisy
- ↑ Cóż, na starość człowiek dziecinnieje...
To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.